"Zwierz" - Piotr Kościelny

Bardzo brutalna książka, która już po pierwszych kartkach całkowicie mnie przeraziła i ciężko mi się było otrząsnąć o tym, co przeczytałam. Genialnie napisana! Wciąga od samego początku i zobaczycie, że mimo mocy, jaką w sobie ma, to czyta się ją błyskawicznie i ciężko się od niej oderwać. Zobaczycie kulisy wielu zbrodni, dosłownie, od tej najgorszej strony! Zobaczycie też, jak działa polska policja i śledczy. 

Książka zaczyna się od tego, co teraz, następnie po kilku stronach i szybkim, mocnym wstępie przeniesiemy się wstecz i zobaczymy, jak to wszystko się odgrywało i kim dokładnie jest tytułowy "Zwierz". Całość ukazana jest od trzech stron i ja bardzo lubię tak pisane książki! Widzimy wszystko z perspektywy mordercy i tutaj naprawdę brutalne sceny, które mrożą krew w żyłach. Ponadto mamy również rozdziały z perspektywy komisarza Mikuna oraz samej ofiary. 

Według mnie jest to naprawdę bardzo dobry polski kryminał, który jest napisany z pomysłem i na pewno rozmachem! Tutaj cały czas się coś dzieje i cały czas wszystko szybko biegnie do przodu. Dla mnie idealnie się on sprawdzi również na prezent dla bliskiej nam osoby, która lubi taki gatunek książek. Tajemnica jest w niej cały czas obecna mimo tego, że można powiedzieć, że już po pierwszych stronach poznajemy jej zakończenie. Postacie są również bardzo dokładnie zbudowane i każdy ma tutaj swoją rolę do odegrania. Mnie do końca trzymała ona w całkowitym napięciu i pokazała trochę od innej perspektywy jak to wszystko działa. Sporo informacji, które na długo pozostaną w mojej pamięci! 

Mocny, męski kryminał, ktory na pewno zyska wierne grono fanów! 

Komentarze

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*