"Will" - Mark Manson, Will Smith

 


Od lat jestem ogromną fanką Willa Smith`a , a cytaty z kultowego filmu Bad Boys znam na pamięć. Ja mogłabym go oglądać w kółko, a to właśnie od niego zaczęła się kariera tego aktora! Zdecydowanie jest to jedna z najlepiej rozpoznawalnych twarzy USA, jeden z pierwszych czarnoskórych aktorów, któremu udało się zdobyć taką sławę. A co stoi za maską uśmiechniętego człowieka? Jaką przeszłość skrywa Will i co chciałby nam pokazać?

Biografia autora napisana jest bardzo rzetelnie, bardzo dokładnie i książka ma aż 500 stron! W środku poza treścią znajdziemy również dwie wstawki ze zdjęciami - wszystko z prywatnych albumów autora. Dzięki temu jeszcze lepiej będziemy mogli poznać jego życie. Powiem Wam, że ja już po pierwszych stronach tej książki byłam pod ogromnym wrażeniem. Zdecydowanie Will całkowicie się tutaj przed nami odkrywa. Mówi o swoim ciężkim dzieciństwie, a swoich uczuciach i momentach zwątpienia, które w jego życiu pojawiły się nie raz. Dokładnie mamy opisane sytuacje, które ukształtowały go jako człowieka i sprawiły, że jest kim jest.

Jak dla mnie jest to obowiązkowa lektura dla każdego fana aktora! Jeśli oglądaliście chociaż jeden film z jego udziałem i spodobał się on Wam, to zdecydowanie również uważam, że powinniście po nią sięgnąć. Będziecie pod wrażenie tego, jak wiele go to kosztowało i, że sława nie przychodzi wcale tak szybko i tak łatwo. Jak dla mnie bardzo dobra książka i z miłą chęcią będę ją polecała dalej. Jest naprawdę mocna! 

"Odważna i inspirująca książka, w której Will Smith, jedna z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych postaci współczesnego przemysłu rozrywkowego, opowiada szczerze o swoim życiu i dzieli się doświadczeniami, które pozwoliły mu zrozumieć, że pielęgnowanie międzyludzkich więzi jest równie ważne, co satysfakcja z zawodowych sukcesów i poczucie wewnętrznego szczęścia. To także książka, która pozwala poznać ze wszystkimi szczegółami przebieg jednej z najbardziej niesamowitych karier w świecie muzyki i filmu.
Ta książka to nie tylko pasjonująca opowieść o metamorfozie Willa Smitha z dziecka dorastającego w zachodniej Filadelfii w czołową gwiazdę rapu swoich czasów, a następnie w jednego z najpopularniejszych aktorów w historii Hollywoodu. To o wiele więcej.
Will Smith miał wszelkie powody, by uważać, że osiągnął w życiu sukces: nie tylko zrobił oszałamiającą karierę, wspinając na sam szczyt świata rozrywki – wprowadził tam także całą swoją rodzinę. Tyle tylko, że jego bliscy wcale nie byli tym zachwyceni: czuli się jak gwiazdy w cyrku Willa, odgrywając przez siedem dni w tygodniu role, o które wcale nie prosili. To pokazało się, że Will musi się jeszcze wiele nauczyć.
Autobiografia Willa Smitha, napisana z pomocą autora sprzedanego w milionach egzemplarzy bestsellera "The Subtle Art Of Not Giving a F*ck" – Marka Mansona, to owoc procesu poznawania samego siebie i odkrywania możliwości własnej woli; to opowieść o tym, co można dzięki niej osiągnąć i od czego można się dzięki niej uwolnić. To historia człowieka, któremu udało się zapanować nad swoimi emocjami, napisana w taki sposób, by pomóc czytelnikowi okiełznać jego własne. Niewielu z nas będzie miało okazję doświadczyć ogromnej presji towarzyszącej publicznym występom na największych scenach świata. Wszyscy jednak możemy sobie wyobrazić, jak to, co napędza nas na pewnym etapie naszej życiowej drogi, może okazać się zbędnym balastem, przeszkodą na kolejnych etapach życia. Połączenie uniwersalnej mądrości oraz fascynującego życiorysu Willa Smitha sprawia, że "Will" to książka wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju – tak jak jej autor i główny bohater.
"Kiedy zapanujesz nad własnym umysłem, będziesz w stanie z łatwością osiągać swoje cele w świecie materialnym. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Kiedy już poznasz swój umysł, wszystkie życiowe doświadczenia, wszystkie emocje, wszystkie zdarzenia, zarówno te pozytywne, jak i negatywne, będą popychały cię naprzód, ku głębszemu rozwojowi i głębszym doświadczeniom. Tak właśnie przejawia się prawdziwa wola: to podążanie naprzód na przekór wszelkim przeciwnościom. Podążać naprzód i pociąganie innych za sobą, zamiast zostawiania ich w tyle"."

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*