"Jak chronić swoje dziecko przed manipulacjami toksycznego rodzica" - Christel Petitcollin


 "Jak chronić swoje dziecko przed manipulacjami toksycznego rodzica" to książka, która w sposób wnikliwy i praktyczny zajmuje się trudnym tematem separacji i rozwodu rodziców. Autorka zgłębia nie tylko emocjonalne aspekty tego procesu, ale również skupia się na praktycznych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka w obliczu manipulacji ze strony drugiego rodzica.

Jednym z najważniejszych aspektów poruszanym w książce jest umiejętność komunikacji z dzieckiem na temat sytuacji rodzinnej. Autorka zachęca do otwartej rozmowy, dzięki której dziecko może zrozumieć, co się dzieje i dlaczego, co jest kluczowe dla jego psychicznego i emocjonalnego bezpieczeństwa. Przedstawione w książce praktyczne rady dotyczące rozmawiania z dzieckiem są cennym narzędziem dla rodzica znajdującego się w trudnej sytuacji.

Książka skupia się także na identyfikowaniu ukrytych metod manipulacji, z którymi dziecko może mieć kontakt ze strony drugiego rodzica. Autorka wskazuje na subtelne sygnały, które mogą świadczyć o tym, że dziecko staje się narzędziem w grze manipulacyjnej. Daje czytelnikowi narzędzia do rozpoznawania tych sygnałów oraz skuteczne strategie przeciwdziałania manipulacji.

Ważnym elementem książki są także wskazówki dotyczące ochrony dziecka przed skutkami konfliktów między dorosłymi. Autorka podkreśla, jak istotne jest utrzymanie dla dziecka bezpiecznego i spokojnego środowiska, niezależnie od trudności sytuacji rodzinnej.

Książka nie ogranicza się jedynie do aspektów emocjonalnych i psychologicznych, ale także porusza praktyczne kwestie związane z podziałem opieki nad dzieckiem. Czytelnik znajdzie tu wskazówki dotyczące funkcjonowania w różnych systemach dzielenia się opieką oraz radę, jak efektywnie odpierać ataki toksycznego rodzica.

Podsumowując, "Jak chronić swoje dziecko przed manipulacjami toksycznego rodzica" to kompendium praktycznej wiedzy dla rodziców stawiających czoła trudnej sytuacji rozwodowej. Książka w sposób zrozumiały i przystępny przedstawia narzędzia, które pomogą chronić zdrowie psychofizyczne dziecka oraz utrzymać zdrowe relacje rodzinne w trudnych czasach. Bardzo wartościowa i mądra! 💗

Komentarze

  1. Jako psycholog,chętnie sięgnę po tę ważną tematycznie publikację.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*