"Wyszło jak zwykle... Rozbrajająca historia Polski" - Krzysztof Pyzia

 


Dużo emocji podczas czytania tej książki oj dużo! Świetna! Dla osób które interesują się chociaż trochę historią, które chcą wiedzieć coś więcej i dla tych, które o historii wiedzą bardzo dużo!

Tego w szkole na pewno Wam nie mówili!

Autor świetnie analizuje „smaczki” i dramy, które miały miejsce w kartach naszej historii, a o których nikt wcześniej nam nie mówił! I tak oto przejdziemy sobie tutaj przez wielu królów Polski, ale będzie też trochę z bliższej nam współczesności. Każdy kolejny rozdział, to kolejne zaskoczenie! Nie chce Wam zdradzać zbyt dużo, ale mamy np. Króla uciekiniera, olimpijkę która chyba olimpijką wcale nie była i kilka dziwnych elekcji… O każdym coś innego i o każdym coś ciekawego! A wszystko poparte jest bibliografią, więc jeśli jakiś temat mocniej Was zainteresuje i chcecie dowiedzieć się u nim czego więcej, to można sobie zajrzeć głębiej.

Myślę, że ta publikacja to będzie też dobry pomysł na prezent dla osoby, która interesuje się historią! Bardzo nieoczywista publikacja i myślę, że większość tych faktów i znawcę będzie potrafiło zaskoczyć!


OPIS OD WYDAWCY 

"Jeśli myślicie, że tylko w piłce nożnej przydaje się okrzyk „Polacy, nic się nie stało”, to jesteście w wieeeelkim błędzie! Jak by tego było mało, od zarania dziejów mamy pecha! Choćby to, że leżymy pomiędzy Rosją a Niemcami, wiele mówi o naszym szczęściu. Często też chcieliśmy dobrze, a wychodziło… jak zwykle!

Oto historia Polski w anegdotycznej formie. Wszystko oparte na faktach, choć momentami trudno w to uwierzyć. Sam Stanisław Bareja by tego nie wymyślił! Będzie zatem o królu, który gdy tylko zobaczył kandydatkę na żonę, uciekł, gdzie pieprz rośnie. Zajrzymy do królewskiej sypialni, w której od miłosnych igraszek zawaliła się podłoga. Opowiemy, jak polscy władcy i ich najbliżsi odchodzili z tego świata w stylu „laureatów” nagrody Darwina (no bo kto podcina gałąź, na której siedzi, albo dławi się ogórkiem kiszonym?!). Przeczytacie również o najgłupszym pomyśle w dziejach Polski oraz o rodaku sławnym na cały świat, który w liście do kobiety napisał: „…Wole? nic nie tworzyć´, byle się? z Toba? położyć´, ja, zawsze najwierniejszy Fryc, co mocno tęskni do Twych cudnych cyc”! Zainteresowani?"


Komentarze

  1. Ta książka to prawdziwa perełka dla każdego, kto interesuje się historią – niezależnie od poziomu wiedzy. Idealny pomysł na prezent dla każdego miłośnika historii!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*