"Nikt nie idzie" - Jakub Małecki


Książka jest głęboka, magiczna i daje nam do myślenia. Jest idealna na te zimne, deszczowe, jesienne wieczory. Mówi nam o przemijaniu, straconych szansach i o tym, jak krótka chwila może zmienić bieg naszego życia. Składa się z krótkich urywków, myśli i marzeń, które po jej przeczytaniu nabierają większego sensu. Autor potrafi przenieść nas do zupełnie innego świata, pełnego emocji i bólu. Każdy z nas na swój własny sposób będzie interpretował przedstawione tutaj sytuacje i chyba właśnie to w tej książce podobało mi się najbardziej. Książka o mijaniu się, o momencie, o miłości i o życiu. Książka, która skierowana jest do każdego z nas. Każe nam ona na chwilę przysiąść, pomyśleć i zastanowić się nad losem. Myślę, że jest to dla każdego książkoholika pozycja obowiązkowa. Jestem ciekawa Waszych odczuć po jej przeczytaniu! Ja sięgnę po kolejne książki tego autora!
Jakub Małecki, autor bestsellerowych "Dygotu" i "Rdzy" oraz nominowanych do Nike "Śladów", w zupełnie nowej odsłonie. "Nikt nie idzie" to subtelna opowieść, w której buzują wielkie emocje.

Po tym, jak Olga zobaczyła go po raz pierwszy, uporczywie wracał do niej w myślach. Tajemnicza postać z kolorowymi balonami. Ni to mężczyzna, ni to dziecko. Ona samotna, on osobny i zamknięty we własnym świecie. Ich losy przetną się ponownie na skrzyżowaniu ulic w chwili tragicznego zdarzenia.

Małecki prowokuje czytelnika, by na podstawie rozsypanych wspomnień stopniowo odkrywał prawdziwy bieg zdarzeń. Gdzieś są słowa niewypowiedziane, niespełnione relacje oraz gesty zawieszone między dwojgiem bliskich i obcych sobie ludzi. Wielkie miasto wypełniają miłość i samotność.

"Nikt nie idzie" to powieść, która hipnotyzuje delikatnie, sącząc czułe i ledwo wyczuwalne tony. Zostaje w pamięci na długo.Komentarze

 1. Uwielbiam Jakuba Małeckiego, to moje odkrycie literackie zeszłego roku. Bardzo polecam Ci „Rdzę”, a jeszcze bardziej „Ślady”. Wiele niesamowitych treści przed Tobą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje! Muszę właśnie sięgnąć po jego inne ksiażki :)

   Usuń
 2. Niedawno właśnie skończyłam "Rdzę" i mam ochotę na inne powieści autora, po tą też na pewno sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*