"Bracia" - Ireneusz GralikCzasami trafiamy na książkę, po której tak naprawdę nie wiemy czego się spodziewać, a która okazuje się dla nas zupełnym zaskoczeniem. Tak u mnie było z tą! Książka króciutka, do przeczytania praktycznie na raz, ponieważ ma niespełna 220 stron, ale za to przepełniona pięknymi cytatami, myślami i przemyśleniami. Książka o rodzinie, o sile miłości, o więzach rodzinnych i o zmianach oraz decyzjach, jakich dokonujemy podczas całego naszego życia. Z głównym bohaterem jesteśmy od jego najmłodszych lat, widzimy, jak dorasta, zakochuje się i jak wspiera swoją matkę po śmierci ojca. Widzimy, jak zmienia się jego relacja z bratem, jak tak naprawdę nie wiele potrzeba, aby poróżnić rodzinę, a może właśnie wiele?
Książka pokazuje, jak wiele wyborów musimy podjąć podczas swojego życia i, że nie wszystkie będą one zaakceptowane przez naszych bliskich i przez społeczeństwo. Widzimy, że trzeba cały czas zachować otwarty umysł i starać się nie oceniać otoczenia oraz działać w zgodzie z sobą.
Pokochałam słowa o równowadze w przyrodzie! Zgadzam się z nimi całkowicie i mogę się pod nimi podpisać rękoma i nogami! To właśnie tam wszystko toczy się swoim własnym rytmem, którego w społeczeństwie jest brak.
Książka pokaże nam też, że miłość jest ponad wszystko, że życie niesie ogrom bólu i cierpienia, a ludzie zawsze potrafią się zmieniać. Końcówka bardzo wzruszająca! Polecam!

Książkę można kupić na stronie autora! 

Akredytacja 11/05/2020 Czytam Pierwszy

Komentarze

 1. Będę miała na uwadze tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałem, piękne ilustracje :D! Z treścią już według mnie trochę gorzej, nie zgadzałem się z 3/4 treści, przemyśleniami i refleksjami. Nie dla mnie, mam trochę inne podejście do życia i spojrzenie na świat.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie ta książka zaskoczyła i to w wielu różnych aspektach. Treść, forma, zupełnie co innego, niż zazwyczaj czytam. Nietypowa, ale też niebanalna, z mądry, momentami bardzo ciężkim przekazem. Nie każdemu przypadnie do gustu, ale warto zaryzykować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie ją czytam i jestem pod wrażeniem ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba będzie przeczytać, skoro tak wiele w niej wartości, z których można czerpać :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*