"Piętno" - Przemysław Piotrowski


Jak bardzo jest Was w stanie kupić okładka? Ta zachęca do sięgnięcia po książkę czy wręcz przeciwnie? Od razu rozbudza naszą wyobraźnię i przeraża, a chyba właśnie taki powinien być każdy thriller!

Zacznę od tego, że ta książka ma ponad 450 stron, a jak na ostatnio pojawiające się powieści, to naprawdę sporo! Akcja zaczyna się mocno, mamy brutalne morderstwo i to nie jedno! Mamy śledztwo, kilku podejrzanych i nieubłaganie płynący czas. Czy zdążymy zaradzić całemu złu?

Na początku poznamy Igora Brudnego, warszawskiego policjanta, który niespodziewanie staje się głównym podejrzanym. Musi rozwikłać śledztwo, zanim inni wsadzą go za kratki i stwierdzą, że to on morduje niewinne osoby. Wraca do swojego rodzinnego miasta, musi zmierzyć się z ciężką przeszłością i demonami, które cały czas za nim chodzą. Co takiego strasznego przytrafiło mu się w dzieciństwie, o czym nie chce nikomu mówić. Niestety w końcu trzeba wyłożyć wszystkie karty na stół, aby oczyścić się z zarzutów. Romuald Czarnecki to postać, z którą będzie prowadził, to zawiłe śledztwo i która dzięki swojemu doświadczeniu czuje, że Brudny jest niewinny.

Nie chce zdradzić Wam za dużo, ale musicie uwierzyć, że ten kryminał jest naprawdę bardzo dobry! Jest w nim wszystko, co od możemy wymagać od autora. Genialnie rozbudowane wątki, zawile śledztwo i dobrze skonstruowani główni bohaterowie. Cały czas sami nie mamy pewności, jak wszystko się potoczy i jak skończy się to śledztwo oraz kto jest we wszystko zaplątany. Do tego mamy tutaj poruszony bardzo ważny i kontrowersyjny wątek, jakim jest molestowanie dzieci. Obok takich książek nie da się przejść obojętnie! Również przeleje się tutaj trochę krwi, pojawi kilka przekleństwo i naprawdę będzie się sporo działo. Mamy tutaj również sporo dokładnych opisów, które świetnie pokazują nam całą akcję. Brawa za pomysł i za ubranie tego w słowa! Czekam na więcej! 

Komentarze

  1. Ta książka znajduje się na mojej liście obowiązkowych tytułów do przeczytania. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*