"Gdzie jest dziewczyna z nutami?"- Artur Pacuła


Kolejna część serii Artura Pacuły! Ponownie spotkamy się z bohaterami poprzednich książek, czyli z Moniką, Alą Igorem, Mirasem oraz oczywiście z nauczycielem historii Marcinem Krygieraem, który w książce często nazywany będzie Bossem! Jeśli nie czytaliście poprzednich części, to nie martwcie się - spokojnie możecie zacząć od tej. Każda z nich to osobna historia, a w tej wybierzemy się w podróż nad Zalew Wiślany i rozwiążemy wspólnie kilka zawiłych i ciekawych tajemnic i zagadek!

Powieść wciąga od pierwszych stron i poza tym, że ma ona bardzo ciekawą fabułę, to jeszcze nas uczy, ponieważ jest tutaj bardzo dużo faktów historycznych. Przekazane są one w lekki sposób i sami nie zauważymy kiedy nauczymy się czegoś nowego! Akcja jest szybka, tajemnica będzie nas wciągać coraz mocniej, a nasi bohaterowie nie pozwolą, żebyśmy chociaż przez chwilę podczas jej czytania doznali nudy. Jest świetnie!

Książka skierowana jest do młodszego odbiorcy, ale jestem pewna, że sięgnąć może po nią każdy. Będziecie się przy niej świetnie bawili. Lekka lektura, która na pewno pozostanie w Waszych myślach na dłużej. 

Od wydawcy:

"Kolejny tom przebojowej serii Artura Pacuły
Napięte żagle, jacht pędzący po falach i wiatr we włosach młodych poszukiwaczy przygód! Właśnie tak mają wyglądać kolejne wspólne wakacje Moniki, Ali, Igora i Mirasa. Pod opieką nauczyciela historii Marcina Krygiera, nazywanego przez nich Bossem, ruszą w ekscytującą podróż od Zalewu Wiślanego do Iławy. Popłyną jeziorami, kanałami, a nawet przewiozą żaglówkę suchymi pochylniami!
Po raz kolejny nie tylko pochłonie ich żądza przygody, lecz także trafią na ślad niezwykłej historii i zagadki, którą będą chcieli rozwiązać. Tajemnicza dziewczyna z nutami, przemarsz wojsk napoleońskich i ślady zaginionych dzieł sztuki to tylko kilka zajmujących ich tematów.
Chętnych do rozwikłania tej historii jest jednak więcej i mogą popsuć im szyki. Konkurenci mają większe możliwości i olbrzymią chęć zyskania sławy. Trzeba będzie się więc ścigać z szybszym jachtem i sprytnie korzystać z nowinek technicznych."


 

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*