"Siedem wieków śmierci" - Dr Richard ShepherdZastanawialiście się kiedyś jak wiele tajemnic kryje ludzkie ciało? Jak wiele jest nam w stanie powiedzieć po śmierci? Brzmi przerażająco? I taka właśnie jest ta książka! Mocna, prawdziwa i co najważniejsze mądra!


Richard Shepherd jest brytyjskim doktorem podologii, który od lat bliżej przygląda się śmierci i ludzkiemu ciału. Wie jak wiele możne nam ono powiedzieć i, że warto jest mu się przyjrzeć bliżej. Książka mimo mocnej tematyki jest napisana lekkim obyczajowym językiem. Oczywiście jest tutaj dużo medycyny, ale przy takiej tematyce nie da się od niej uciec. Podobają mi się wątki detektywistyczne, które tutaj mamy i dzięki temu ta książka szybko nas wciąga i sprawia, że nie chcemy jej odkładać. Nie raz razem z dr Richardem Shepherdem staniemy przy sekcyjnym stole i będziemy próbowali rozwikłać tajemnice śmierci. Powoli będziemy dowiadywać się kolejnych istotnych faktów i z każdą kolejna stroną ludzkie ciało będzie dla nas mniejszą tajemnicą.


Ja uwielbiam, to jak autor pisze i z jaką łatwością zwykłemu człowiekowi jest w stanie przekazać tak specjalistyczną i mądrą wiedzę! Jestem pod wrażeniem! Dodam, że książka zmusza do refleksji i momentami może nas naprawdę szokować. Ja nie mogłam się od niej oderwać i zdecydowanie polecam!


"„Choć to książka o śmierci, zabieram w niej czytelników w podróż przez życie…”

Richard Shepherd – wybitny brytyjski patolog – całe życie spędził blisko zmarłych.

Każda przeprowadzona przez niego autopsja to unikalne śledztwo, które nie tylko pozwala odkryć tajemnicę śmierci badanej osoby, ale również poznać, z czym się zmagała i czego doświadczała na różnych etapach życia.

Ofiary morderstw i nieszczęśliwych wypadków, zmarli w wyniku choroby – każde z ciał, czy to starca, czy nastolatka, ma coś do przekazania: o rozwoju człowieka, o zagrożeniach, na jakie narażeni jesteśmy od niemowlęctwa po starość, o naszych nawykach, niechęciach i upodobaniach.

Przedstawiając dwadzieścia cztery najbardziej intrygujące, pouczające i nigdy wcześniej nieopowiedziane przypadki, które obejmują siedem wieków ludzkiej egzystencji, doktor Shepherd dzieli się autopsjami, które nauczyły go tyle samo o nieuchronności śmierci, co o cudzie życia.

Nowa książka autora bestsellerowych Niewyjaśnionych okoliczności to przepiękna, poruszająca, a przede wszystkim kojąca opowieść o życiu i śmierci."

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*