"Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor" - Andrew Morton

 


Uwielbiam czytać książki o losach rodziny Windsor. Jak tylko zobaczyłam, że Adrew Morton wydał książkę w której opisuje biografię obu sióstr wiedziałam, że musze po nią sięgnąć!

Książka opisuje nam bardzo dokładnie i rzetelnie, krok po kroku jak przebiegało życie Elżbiety i Małgorzaty. Autor mocno skupia się tutaj na relacji, która je łączy i na różnicach, które je dzielą. Zdecydowanie mimo tego, że mają tych samych rodziców, to są swoimi przeciwieństwami! Tak samo o nich mówią również bliscy, którzy je otaczają. Elżbieta zdecydowanie urodziła się jako Królowa i nią też została, a Małgorzata, młodsza i nie znosząca ograniczeń i ram! Biografia ma w sobie wiele ciekawostek i bardzo prywatnych faktów. Widzimy dziewczynki od samego momentu urodzenia, po czas wojny, objęcia tronu i aż do śmierci Małgorzaty. To w tym momencie a dokładniej w roku 2002 kończy się ta książka.

Zdecydowanie mocno polecam! Fani rodziny królewskiej będą nią zachwyceni!


Komentarze

  1. Jestem zakochana w serialu "The Crown" na netflixie, więc myślę, że ta książka to będzie coś totalnie dla mnie. Dziękuję Ci za tę recenzję. O Elżbiecie już niejedno przeczytałam, ale o Małgorzacie za dużo nie wiem. Z wielką chęcią sięgnę po tę pozycję.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*