Wrzeciono Boga tom "Jutrznia" - Andrzej H. Wojaczek

 Jestem ogromną fanką autora i z radością czekałam na kolejny tom tej wyjątkowej sagi. To powieść z duszą, z ważnym kawałkiem historii i pełna rodzinnego ciepła!


Tutaj ponownie przeniesiemy się na Górny Śląsk z drugiej połowy lat 30. XX wieku. Jest to niespokojny czas dla tego rejonu i cały czas widać niepokoje ludzi i wolę walki o swoje ziemie. W tej części spotkamy się z bohaterami, których znamy już z poprzednich książek autora, ale również poznamy kilka nowych osób. Nawet jeśli nie czytaliście poprzednich części, to w tej będziecie potrafili się odnaleźć. Mamy tutaj dwa główne wątki, które cudownie się między sobą przeplatają i łącza. Główni bohaterowie, czyli Teofil i Klara na długo pozostaną w Waszej pamięci.
Ta książka to prawdziwa uczta literacka. Cała saga łapie za serce, porusza i nie daje o sobie zapomnieć na długo. Ja z całego serca ją Wam polecam!


"W wyniku nieudanej akcji wymierzonej w niemieckich konspiratorów Teofil Kłosek, trzydziestotrzyletni weteran walk o powrót Górnego Śląska do Polski, trafia za kratki. Upokorzony, dręczony poczuciem winy i skazany na samotność przez najbliższych, z okruchów wspomnień odtwarza mozaikę dawnego życia.

Tymczasem Niemcy stawiają jego żonę przed dramatycznym wyborem. Czy Klara poświęci małżeństwo w zamian za życie Teofila?

Zbliża się piętnasta rocznica wybuchu trzeciego powstania śląskiego, a wraz z nią premiera legendarnego spektaklu, który – u progu drugiej wojny światowej – ma przypomnieć o straszliwych konsekwencjach konfliktu zbrojnego. Ewie Majewskiej i jej młodym artystom przyjdzie zmierzyć się z niechęcią środowisk mniejszościowych oraz z agresją rosnącej w siłę bojówki młodzieżowej.

Jutrznia to ostatni tom trylogii Wrzeciono Boga – poruszającej sagi inspirowanej losami śląskiej rodziny. To głośny antywojenny manifest, powieść o niezwykłej sile kobiet, mitotwórczej roli słowa i potędze miłości zdolnej do największych poświęceń."

Komentarze

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*