"Pokój na piętrze" - Rachel Hawkins

 


Czy chciałbyś zajrzeć do pokoju na piętrze i przekonać się jaką tajemnicę w sobie skrywa? Czy komuś uda się poznać jego największy sekret?

"Pokój na piętrze" to thriller, który już w przyszłym tygodniu będzie miał swoją premierę. Wejdziemy z butami do życia śmietanki towarzyskiej z luksusowego osiedla Thornfield Estates. To właśnie tutaj trafia Jane, która chce ukryć swoją przeszłość i zacząć wszystko od nowa. Szybko zaprzyjaźnia się z kilkoma osobami i... przeprowadza się! Eddie, który niedawno stracił swoją żonę w tajemniczych okolicznościach, postanawia zostawić mroczną przeszłość za sobą i dać szansę młodej dziewczynie, która oczarowała go już przy pierwszym spotkaniu. Kto tutaj tak naprawdę chce ukryć karty przeszłości? Eddie czy może jednak Jane? I mimo tego, że tak naprawdę już od początku domyślamy się co i jak, to zakończenie naprawdę zaskakuje! Miałam kilka momentów, że musiałam cofnąć się kilka zdań do tyłu, żeby oby na pewno uwierzyć w to, co właśnie się wydarzyło! Jedyna rzecz, która średnio mi tutaj pasowała to sama postać Jane, która była dość łatwowierna, a z drugiej strony próbowałam ją sobie tłumaczyć tym, że po prostu, ta całą sytuacja była dla niej ogromną szansą, więc chciała z niej skorzystać. Autorka też musiała wszystko mocno przyśpieszyć, bo w końcu mamy niecałe 400 stron, a dzieje się tutaj naprawdę sporo!

Sięgnięcie?

OPIS OD WYDAWCY
"Dziewczyna, która szuka stabilizacji i miłości, mężczyzna, który wydaje się idealny, oraz żona, która wstaje z grobu… Zaskakująca adaptacja jednego z dzieł klasyki literatury – książki Dziwne losy Jane Eyre Charlotte Brontë. Jane ucieka przed trudną przeszłością. Zarabia na życie, wyprowadzając psy bogatych mieszkańców luksusowego osiedla Thornfield Estates. Tu nikt nie zauważa braku przypadkowego drobiazgu w domu czy elementu biżuterii porzuconej przez panią domu na stoliku w holu. Tu nikt nie zapyta Jane o jej… prawdziwe nazwisko. Pewnego dnia dziewczyna poznaje Eddiego Rochestera – świeżo owdowiałego mieszkańca jednej z rezydencji, którego żona zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach podczas wypadku na łodzi. Eddie jest nie tylko bogaty, intrygujący i przystojny, ale także może zapewnić Jane bezpieczeństwo, którego zawsze pragnęła. Niestety legenda zmarłej żony – kobiety pięknej, ambitnej, wręcz idealnej – coraz bardziej przytłacza bohaterkę. Co więcej ukochany skrywa pewną mroczną tajemnicę, której konsekwencje okazują się straszniejsze, niż można się było spodziewać. Trzymająca w napięciu akcja, przewrotny dowcip i niesztampowe feministyczne spojrzenie sprawiają, że Pokój na piętrze nie jest zwyczajną historią, ale ponadczasową opowieścią o zakazanej miłości, źle ulokowanym uczuciu i zmarłej żonie, która nie daje o sobie zapomnieć…"

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*