"Niewyjaśnione Okoliczności" - Richard ShepherdKsiążka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła i nie spodziewałam się, że będzie aż tak dobra! Jest to tak naprawdę biografia lekarza medycyny sądowej doktora Richarda Shepherda. Powoli odsłania przed nami karty swojej pracy, która oczywiście głównie jest ciężka, stresująca i na pewno bardzo przerażająca! Książka ma mnóstwo bardzo drastycznych momentów. Chwilami naprawdę ciężko mi ją było czytać, autor zdecydowanie nas nie oszczędza. Mamy tutaj kilkadziesiąt różnych autopsji, widzimy razem z lekarzem co pokazuje nam ciało i co może nam zdradzić po swojej śmierci. Między innymi mamy tutaj atak terrorystyczny na World Trade Center czy katastrofę wycieczkowca z młodymi ludźmi na Tamizie... Mamy też "mniejsze" i indywidualne tragedie, jak łóżeczkowa śmierć dziecka czy zwykła śmierć oczywiście w niewyjaśnionych okolicznościach. Książka pozwoliła mi się bardzo dużo nauczyć! O nas, o naszym ciele i o psychologii. Jest tutaj bardzo dużo tekstu, opisów, zmagań autora, za to mało dialogów i rozmów. To zdecydowanie książka, która zostanie w mojej biblioteczce i po którą za jakiś czas chce ponownie sięgnąć! Oby więcej takich pozycji.


"Ktoś mógłby powiedzieć, że skoro patolodzy codziennie patrzą śmierci w twarz, nie potrzebują, by przypominano im o własnej śmiertelności. Nic bardziej mylnego. Potrzebujemy tego tak samo jak większość ludzi, a może nawet bardziej. Odejście najbliższych uświadamia nam wartość życia i to, czego jeszcze chcemy w nim dokonać"

"W mojej pracy nie mogę mieć wątpliwości. Tymczasem zawsze jestem ich pełen. Albowiem tylko jedno jest pewne: możliwości jest bez liku."


Komentarze

 1. Tematyka bardzo mi się podoba, muszę koniecznie po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Opisy bez cenzury pewnie śniły by mi się po nocach! Trochę bałabym się przeczytać tą książę, choć z drugiej strony kusi. Hmmm ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj są drastyczne i przerażające! Szczególnie dzieci.

   Usuń
 3. No to teraz mam ochotę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Obiła mi się tak książka o uszy, ale w bibliotece jej jeszcze nie spotkałam. Muszę poczekać aż ona bd.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ochotę ją przeczytać w wolnej chwili!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*