"Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje." - Marcin Fabjański

 
"Stoicyzm uliczny - czyli jak oswajać trudne sytuacje" to książka od , która po latach wróciła na rynek wydawniczy i jest to jedna z kultowych książek Marcina Fabjańskiego. Jej pierwsze wydanie ukazało się w 2010 roku! 


Jak już możecie się domyślić jest to książka o samorozwoju. Wiecie czym jest stoicki spokój? Czym kierowali się pierwsi myśliciele wprowadzając go do swojego życia? Marcin Fabjański, który jest autorem tego poradnika od lat jest praktykującym stoikiem i swoje doświadczenie przeniósł na kartki tej książki. Jest to idealna publikacja dla osób, które za dużo myślą, które analizują i zamartwiają się niepotrzebnymi sytuacjami oraz wydarzeniami. Pokazuje nam on jak odsunąć od siebie myśli, na czym się skupić i jak bardzo może nam to pomóc. W książce podoba mi się to, że jest ona napisana bardzo praktycznie! Nie mamy tutaj długich wstępów, kawałków starożytnej historii, której i tak pewnie byśmy nie zapamiętali, tylko opisane sytuacje z naszego życia, które zdarzyć się mogą każdego dnia. W książce jest aż 45 momentów, które mogą u nas wywołać stres i zbyt mocno angażować nasze myśli. Mamy np. rozdziały zatytułowane "przeprowadzka", "porażka w zmaganiach", "w przedziale z obcymi", "zgubione klucze" , czy "odrzucone zaloty". Brzmi życiowo? No pewnie! 

Rozdziały są króciutkie, składają się one z krótkiej sentencji, znaczenia oraz oswajania sytuacji. Porady też nie są długie, rozbudowane, są to raczej krótkie rady, które możemy zacząć wprowadzać do swojego życia. Jak dla mnie ta książka to taki przedwstęp dla osób, które stoicyzm chciałyby na co dzień wprowadzić do swojego życia. 

Do tego jest ona przepięknie wydana, więc będzie bardzo dobrym pomysłem na prezent! 

Komentarze

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*