"Siostrzane dzwony" - Lars Mytting


Weźmiecie tę książkę do ręki i... zadzieje się magia! Baśniowa historia, która sunie powoli, przenosząc Was w krainę podań i legend. Jest pięknie, subtelnie i zdecydowanie urokliwie. Już po pierwszych stronach tej książki przekonacie się, że trzymacie w swoich dłoniach coś bardzo wartościowego!

Malutka Norweska wioska Butangen pamięta brzmienie dzwonów, które przed laty postawione zostały nad grobem sióstr bliźniaczek Halfrid i Gunhildy. To właśnie one posiadły magiczną moc ostrzegania swoich mieszkańców o zagrożeniu, które na nich czyha. W 1880 roku pastorem zostaje tutaj Kai Schweigaard, duchowny postanawia przenieść stary kościół, który już dawno swoje lata świetności ma za sobą, a wraz z nim tajemnicze bliźniacze dzwony. Astrid, która pochodzi z rodu Hekne sprzeciwia się działaniom mężczyzny. Jej zdaniem te tradycyjne i symboliczne dzwony powinny zostać na swoim miejscu.

Powieść napisana jest pięknym językiem! Czas w niej płynie wolniej, a Wy delektujecie się każdym zdaniem autora. Jest tutaj dużo opisów, dużo wartości i historii. Książka pełna jest również różnych odniesień historycznych, a Wy przeniesiecie się do pięknej i dzikiej XIX wiecznej Norwegii. Zdecydowanie nie jest to książka do przeczytania na szybko - nią trzeba się delektować!

Do tego to wydanie! Fani przepięknych okładek, uwierzcie mi, że będziecie nią zachwyceni. To powieść, która będzie zdobić Wasze biblioteczki i zdecydowanie warto jest ją mieć w wydaniu papierowym. 


 

Komentarze

  1. Jestem "anty“książkowa ale tutaj sama okładka już zachęca 😃

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*