"Tamtej nocy w LA" - Iga Karst


Twórczość autorki książki Pani Igi Karst poznałam i bardzo polubiłam podczas czytania jej książki "Zapach prawdy" - był to jeden z pierwszych kryminałów po jaki sięgnęłam, więc tym bardziej wspominam go z wyjątkowym sentymentem! 

"Tamtej nocy w LA"  to książka, która wciągnęła mnie od pierwszych stron, chociaż ja uznałabym ją raczej jako powieść obyczajowo-sensacyjną.  Mamy mądrą młodą dziewczynę, wielki świat i dawną tajemnicę, która powoli powinna ujrzeć światło dzienne. Nina, która jest główną bohaterką tej książki, razem ze swoją firmą wyjeżdża na sesje zdjęciową do LA. Razem z nimi jedzie dawna gwiazda tego kraju, która niepostrzeżenie z niego uciekła Pani Wanda. Co stało się, że kobieta musiała wyjechać? Czy plotki, które do nich docierają mogą być prawdą? 

Akcja dzieje się bardzo szybko i na jaw wychodzą kolejne fakty. Mało tutaj samego śledztwa i dociekania - raczej dostajemy od autorki już gotowy produkt i wnioski.  Poza głównym wątkiem, który tutaj mamy jest również kilka pobocznych - to dzięki nim o wiele lepiej poznamy naszych bohaterów.  Książka jest według mnie raczej z tych lżejszych lektur- czyta się ją błyskawicznie i będzie idealna na weekend. Nie jest to mocny i krwawy kryminał, a raczej tak jak już wspomniałam powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym. Mi się podobała, a końcówka potrafiła zaskoczyć i wnieść coś nowego! 


 

Komentarze

  1. super książka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem w trakcie czytania tej książki i muszę przyznać, że nieźle się w nią wciągnęłam. Noszę ją w moim worku w mamuty prawie codziennie i zawsze czytam w trakcie przerwy w pracy. Cieszę się, że trafiłam na ten wpis, ponieważ zakupiłam ją dzięki Tobie :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*