"Jak poznać najlepszy rytm życia" - Dr Antoine Piau

 
Genialna! Mała niepozorna książka, przez którą płynie się błyskawicznie! Nie wiedziałam kompletnie czego się spodziewać i całkowicie mnie ona zaskoczyła. Autor zaczyna od słów, że na nasze ciało chciałby spojrzeć całościowo - nie dzieli na to, że boli nas kręgosłup, czy jesteśmy senni. Mamy spojrzeć na siebie jako na jeden duży organizm, który ma swój cykl dnia, potrzeby i bolączki. Książka podzielona jest na ... godziny. I tak oto mamy 7 rano, gdy wstajemy do pracy 12, gdy jemy lunch, czy 20, gdy po całym dniu pracy wracamy do domu. Przez 200 stron - według mnie w małej pigułce poruszone jest wszystko. Mamy np. mózg, depresje, mięśnie, naszą wagę, mentalność, skórę i.. długo by tak wymieniać! Jest nawet opisane jak podjąć resuscytację krążeniowo - oddechową. I tak oto najważniejsze rzeczy napisane są w tak lekki i humorystyczny sposób, że jak dla mnie ta książka wycinkami mogłaby być czytana dzieciom na pierwszych lekcjach przyrody, czy drukowana w podręcznikach biologii. Uwierzcie mi - przy niej nie da się nie uśmiać! Do tego jest to idealna książka dla kogoś, kogo chcielibyście zainteresować ludzkim ciałem. 


Opis od wydawcy:

"Dobowy przewodnik po anatomii i fizjologii, z którego wyłania się człowiek jako spójna całość, pełna współzależności. Pozwala poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas.

To ciekawy, okraszony dowcipem portret nas samych, poradnik, który przeplata banalne może, ale ważne i często zapominane prawdy. Pomaga spojrzeć na siebie z dystansem, nie ulegać modom, nie wierzyć w cudowne pigułki, proszki i kremy, ale raczej w siebie i własny organizm, o ile zechcemy dać mu szansę."

Komentarze

  1. Jestem w trakcie czytania tej książki i muszę przyznać, że nieźle się w nią wciągnęłam. Noszę ją w moim worku w mamuty prawie codziennie i zawsze czytam w trakcie przerwy w pracy. Cieszę się, że trafiłam na ten wpis, ponieważ zakupiłam ją dzięki Tobie :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*