"Sumienie" - Bogusław Szabliński

 


Czy Ty byłbyś w stanie zrobić wszystko, aby ratować ukochaną, bliską osobę? Przed takim pytaniem staje nasz główny bohater. Jego ukochana córka, która jest chora dostaje szansę na leczenie - on, jednak musi zrobić coś czego normalnie by nie zrobił. Czy zabicie kilku osób to dobra cena za zdrowie swojego dziecka?

Książka jest brutalna, mocna i kontrowersyjna. Na pewno nie jest to lekka i ciepła lektura, tylko mocny i krwawy kryminał. Akcja nawet przez chwilę nie zwalnia, a my już od pierwszych stron jesteśmy całkowicie wciągnięci w świat morderstw, zbrodni i ciężkich pytań. Zemsta i spłata długu gra tutaj główne skrzypce. Nasz bohater stanie przed wieloma ciężkimi drogami i czy w odpowiednim momencie będzie mógł wybrać dobrze? Jak to jest przez chwilę stać się Bogiem?

Według mnie jest to bardzo, bardzo dobry debiut! Jestem pod wrażeniem pióra autora i tego, że taką lekkością potrafi nas wprowadzić w świat tak mocny i z tak bogatą ilością bohaterów i osobowości. Jest też mocno i brutalnie - ja czasami lubię sięgać po takie książki. Tę naprawdę czyta się błyskawicznie i jak już się za nią zabierzecie, to ciężko będzie ją Wam odłożyć. Zdecydowanie POLECAM!

Opis wydawcy: 

Ojciec śmiertelnie chorej dziewczyny, załamany swoją bezradnością, dostaje od losu szansę na cud. Tajemniczy człowiek składa mu obietnicę pokrycia kosztów leczenia córki. Jest jednak pewien warunek i aby go spełnić, musi zostawić swoje zwyczajne życie i stać się zabójcą. Karząca ręka sprawiedliwości czy bezwzględny morderca - kim jest ścigany przez nowojorską policję tajemniczy snajper? Mając na celowniku zło tego świata, musiał wybrać - pociągnąć za spust czy odejść z niczym.

"Sumienie" to emocjonująca lektura, która wciąga bez reszty. Dynamiczne sceny akcji, szybkie dialogi i niesłabnące napięcie. To przyprawiający o ciarki thriller, którego nie można odłożyć do ostatniej strony.


Komentarze

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*