"Atlantycka konspiracja" - Maciej Makarewicz


Chapeau bas dla autora książki! Zacznę od tego, że jest to dla mnie ostatnio jedna z najlepszych książek polskiego autora jaką miałam przyjemność czytać i bardzo się cieszę, że pod naszą banderą pojawiają się takie publikacje! Jest GENIALNA!
Już jak widzicie po okładce jest to thriller z tajemnicą templariuszy w tle i ja takie książki uwielbiam. Uwielbiam w nich cofać się wieki przed, poznawać tamtą kulturę, historię i podróżować tymi dawnymi szlakami. Przez prawie 500 stron tej powieści wraz z bohaterami będziemy szukali... skarbu templariuszy! Będziemy podróżowali po świecie i próbowali rozwikłać starodawną mapę i zagadkę jaka została pozostawiona. Czy uda się to zrobić?
Autor świetnie zbudował całą otoczkę tej historii. Te wspaniałe opisy architektury, te fakty historyczne, kościoły, relikwiarze, brukowane uliczki, małe kamienice, fontanny, pomniki, podziemne tunele i wiele, wiele innych... Tutaj naprawdę dużo się dzieje! Ja zdecydowanie czułam ten klimat. Większość wydarzeń ma miejsce w Lizbonie i ja mam nadzieję, że uda mi się kiedyś tam wybrać! Będziemy jednak i w innych miejscach, a ostatecznie skończymy w... Brazylii!
Po przeczytaniu jej mam nadzieję, że w rękach będę miała przyjemność
trzymać jeszcze nie jedną książkę pana Macieja Makarewicza! I dziękuję za tą powieść

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*