"Gdzie diabeł mówi dobranoc" - Karina BonowiczJeśli już zdarza mi się sięgać po książki z kategorii fantastyka, to zdecydowanie najbardziej uwielbiam te napisane w słowiańskim klimacie! Te wszystkie magiczne istotny, wierzenia, tajemnice i obrzędy są mi bardzo bliskie i uwielbiam dowiadywać się o nich więcej. W tej książce znalazłam to wszystko i cała historia, która wydarzyła się w miasteczku Czarcisław skradła moje serce. 

Alicja jest młodą dziewczyną, która po stracie rodziców musi zamieszkać z ciotką, której nawet nigdy wcześniej nie widziała. Trafia do Czarcisławia, gdzie dzieją się rzeczy, które każdemu było by ciężko zrozumieć! Jej ciotka okazuje się być młodą i wyluzowaną osobą, w której ostatecznie tkwi odrobina magii. Do tego obok niej pojawią się wilkołaki, strzygi, czarownice i różne inne magiczne i słowiańskie postacie! 

Miasteczko oczywiście ma również i swoją legendę i jak się okazuje Alicja jest jej odrobiną. Dotyczy ona jej dalekich przodków i bardzo mocno wpływa na teraźniejsze wydarzenia. Przed dziewczyną pojawia się ciężkie zadanie.  To właśnie ona jest wybraną osobą i tylko od niej będzie zależało to, czy uda się zmienić bieg wydarzeń i zrzucić z jej rodu ciężką klątwę. Musi zobaczyć komu może zaufać, obok kogo może iść, a kogo raczej powinna unikać. Czy na pewno wybierze ona słusznie? Każdy ma wobec niej inne wymagania i próbuje wpłynąć na jej decyzję, która wcale nie jest łatwa i prosta. W tej części jeszcze się nie dowiemy, jak wszystko się zakończy i zdecydowanie po jej zakończeniu chcemy już sięgnąć po kolejny tom przygód Alicji. 

Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron i myślę, że osoby kochające te klimaty i fani serii "Kwiat paproci" będą zachwyceni tą książką. Czyta się ją błyskawicznie i mimo tego, że jest bardzo długa, to ja przeczytałam ją w dwa dni! Do tego jest to dopiero pierwszy tom, a kończy się w takim momencie, że jak najszybciej chcielibyśmy sięgnąć po kolejny. Ja już na niego wyczekuje i mam nadzieję, że szybko pojawi się on na rynku! 

Książka swoją premierę będzie miała już 19 czerwca i ukaże się pod banderą wydawnictwa Initium.
Zamówić ją można już w przedsprzedaży na stronie empiku. :) 

POLECAM!
Idealna na letnie klimaty!

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*