"Córy ziemi" - Alaitz Leceaga Dwa lata temu miałam przyjemność przeczytać pierwszą książkę autorki pt "Las zna Twoje imię". Od tamtego czasu czekałam, aż znowu będę miała przyjemność sięgnąć po jej twórczość! Jej książki są magiczne! 

Na co dzień raczej nie sięgam po książki fantastyczne.  Wole thrillery, kryminały i powieść faktu , tutaj autorka potrafi tak zaczarować i przenieść nas w tak inny wymiar, że sami nie będziecie mogli się od niej oderwać!  Cudowne połączenie powieść obyczajowej z odrobiną subtelnej magii i czarów - nawet nie zorientujecie się kiedy wplecie je ona w swoją historię.

Przeniesiemy się do urokliwego hiszpańskiego  miasteczka pod koniec wieku XIX. To właśnie tutaj swoje winnice ma rodzina , nad którą od lat ciąży klątwa.  Gloria razem ze swoimi dwoma rudowłosymi siostrami będzie się starała, aby ich winnice znowu wydały owoce, a w butelkach znowu pojawiło się wino!  Autorka wręcz hipnotyzuje słowem! Sami poczujecie zapach tego starego, zmęczonego domu,  powąchacie zapach od lat zamkniętych piwnic i zobaczycie te dojrzewające i pęczniejące w gorącym słońcu owoce!  Przez tę książkę się płynie! Ja jestem oczarowana twórczością autorki. Z utęsknieniem wyczekuje jej kolejnej powieści. Spróbujcie i Wy ! 

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*