"Centrum śmierci" - Shiya Ribowsky, Tom Schachtman


Uwielbiam książki o tematyce medycznej, a szczególnie reportaże, więc byłam pewna, że muszę po nią sięgnąć. "Centrum śmierci" to tak naprawdę osobista historia człowieka, który od lat pracuje jako śledczy medycyny sądowej w Nowym Jorku. Widzimy trudy jego pracy, rozwój oraz to co spowodowało, że znalazł się właśnie na tym miejscu.

Książka jest świetnie napisana! Zdecydowanie autor zawarł w niej wiele zabawnych momentów, a do tego zdradził nam wiele ciekawostek z zawodu. Dla mnie jej czytanie to była prawdziwa uczta! Każdą stronę starałam chłonąc się najlepiej jak potrafię. Wszystko jest dokładnie i dobrze wytłumaczone. Nic tutaj nie pozostawia nam żadnych wątpliwości i dodatkowych pytań. Sami przekonacie się, jak wiele tajemnic nosi po śmierci ludzkie ciało i jak wiele, można z niego wyczytać! Ta książka szokuje! Zdecydowanie jest to zawód dla osób o mocnej psychice i które lubią to co robią! Cieszę się, że autor pokazuje nam tę część swojego życia i zdradza tak wiele mocnych tajemnic. Polecam

Opis: 
"Osiem milionów mieszkańców to osiem milionów sposobów na śmierć.
Opowieść jednego z najbardziej doświadczonych śledczych z zakresu medycyny sądowej.
Dla fanów bestsellera "Ciało nie kłamie".
Oto Nowy Jork, jakiego nie znałeś: podróż przez pełne robactwa noclegownie w ponurych dzielnicach i luksusowe apartamenty w centrum miasta, podczas której z kolejnych szaf metropolii niespodziewanie wychodzą trupy. W tej opowieści medycyna sądowa służy nie tylko rozwiązywaniu kryminalnych zagadek, ale też ratowaniu życia.
Bliżej metropolitalnych kostnic znajdziesz się tylko jako ofiara morderstwa.
Shiya Ribowsky przez piętnaście lat pełnił funkcję śledczego w Biurze Naczelnego Lekarza Sądowego Nowego Jorku – najbardziej rozbudowanej organizacji tego typu na świecie. Kierował największym przedsięwzięciem w dziejach medycyny sądowej, identyfikując szczątki ofiar zamachów z 11 września 2001 roku. Rozwiązywał sprawy ponad ośmiu tysięcy zgonów i odegrał kluczową rolę przy wyjaśnianiu kilku najbardziej zagadkowych przypadków śmierci w Nowym Jorku.
"Centrum śmierci", książka wciągająca, a zarazem niezwykle bolesna, stanowi wyjątkową biografię Nowego Jorku, w której to, co straszne, przeplata się z tym, co wzniosłe. Autor odmalowuje nader celny portret śmierci (i życia) w mieście, które nigdy nie zasypia."


 

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*