"Zabójca" - Andrea GalliKsiążka "Zabójca" jest to reportaż napisany przez włoskiego dziennikarza Andrea Galli. Historia, którą mamy przed sobą to biografia jednego z najbardziej niebezpiecznych oraz poszukiwanych płatnych zabójców na świecie. Julian Sinanaj przez lata ukrywał się tak dobrze i działał tak skutecznie, że władze nie były świadome tego ile zbrodni popełnił i za jak wielką ilością morderstw stoi.

Julian Sinanaj, wychowywał się w albańskich slumsach podczas dyktatury Envera Hodży. Po jego śmierci i wybuchu wojny domowej wraz z ojcem musiał opuścić swoją ojczyznę i zamieszkał w Salonikach. To właśnie tam nauczył się pierwszych przestępstw, a następnie z pomocą gruzińskiej mafii stał się prawdziwą maszyna do zabijania. Niemylny, dokładny i skrupulatny w tym co robi, bezbłędnie dokonywał kolejnych zbrodni. Przez lata jego działań zgłaszali się do niego politycy, tajne służby, przestępny, czy też zwykli obywatele. W końcu popełnił błąd i w roku 2018 został chwytany w Albanii przez Interpol. On sam twierdził, że śmierci używał do "porządkowania świata" i dopiero po schwytaniu go dowiadujemy się jak wiele zbrodni popełni i za jak dużą ilością morderstw stoi.

Andrea Galli w książce rekonstruuje nam życiorys Juliana Sinanaj. Książka nie jest napisana w formie dokumentu, tylko zwykłej powieści obyczajowej czy kryminału. Wszystko zobaczymy oczami głównego bohatera, wejdziemy w jego skórę, dowiemy się co myśli i jakie ma uczucia. W niektórych momentach możemy poczuć zrozumienie, co do jego zachowania i zobaczymy, że wszystko nie jest tak czarne, jak na początku może nam się wydawać. Powoli zagłębiamy się w jego historię i dowiadujemy się co skłoniło go do tego, że został mordercą oraz jaki miało to na niego wpływ.

Książka mimo ciężkiej tematyki napisana jest bardzo lekkim językiem i łatwo się ją czyta. Rozdziały są krótkie, treściwe, a cała fabuła szybko wciąga i przekonuje nas do siebie. Całość oceniam bardzo dobrze i na pewno jest to historia warta naszego poznania!

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

A książkę dostaniecie o tutaj! :) 

 

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*