"Zapłacisz mi za to" - Teresa Driscoll Po książkę postanowiłam sięgnąć, ponieważ czytałam poprzednią książkę autorki, czyli "Obserwuje Cię" i bardzo mi się podobała! 


Alice Henderson, nasza główna  bohaterka jest dziennikarką, która zaczyna otrzymywać niepokojące znaki.  Zaczyna się od dziwnego telefonu, następnie na jaw wychodzą kolejne rzeczy, a każda kolejna środa jest małym piekłem, przez które musi ona przejść. To właśnie te dni, regularnie wybiera nasz stalker. Kobieta czuje coraz większy niepokój, zaczyna obawiać się o swoich bliskich, a z każdym kolejnym dniem robi się coraz bardziej niebezpiecznie. W sprawę zamieszany jest Matthew, prywatny detektyw oraz funkcjonariuszka policji. 


Bardzo podoba mi się zabieg, który stosuje autorka, czyli pisanie rozdziałów z perspektywy kilku osób. Tutaj mamy rozdziały Alice, Matthew oraz tajemniczej postaci, która dość szybko okazuje się być stalkerem kobiety. Widzimy jej przeszłość oraz sytuacje, która doprowadziła do stanu jaki mamy teraz. Podoba mi się to, że autorka bardzo dobrze kreuje dla nas postaci, tutaj wszystko jest dopracowane i bardzo dokładnie pokazane. Niestety samo zakończenie mnie lekko rozczarowało! Spodziewałam się efektu WOW,  a tak naprawdę było ono zamknięte na kilku stronach i bez większego zaskoczenia. Mimo to książkę oceniam dobrze i chętnie sięgnę po kolejne publikacje autorki! nr akredytacji 11/05/2020 Czytam pierwszy

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*