"Miasto, którym się staliśmy" - Nora K. Jemisin


Jeśli jesteście fanami fantastyki, a do tego mocnego urban fantasy, to zdecydowanie ta lektura powinna być dla Was obowiązkowa. Książka trzyma w napięciu od pierwszych stron, a przeniesie nas do mrocznego Nowego Jorku!

To właśnie tutaj dzieje się coś złego, coś czego na samym początku nie będziemy za bardzo rozumieli, ale szybko odpowiednie puzzle zaczną wskakiwać na swoje miejsce. Autorka zbudowała dla nas wielowątkową i wielowymiarową powieść. To tak naprawdę dopiero preludium, do tego co nastąpi, ponieważ jest to dopiero pierwszy tom tej serii! Nie chcę Wam za dużo zdradzać, bo ta książka powinna być zaskoczeniem dla czytelnika! Powoli odsłaniać przed nim swoje karty. Uwierzcie mi tylko - Nowego Jorku w takim wydaniu jeszcze nie znacie, a ten na pewno wciągnie Was w swoje sidła!

Zdecydowanie i z całego serca - POLECAM!

OPIS:
"Młody student wysiada z metra na Manhattanie i nagle dociera do niego, że nie pamięta, kim jest i skąd pochodzi, ani nawet jak się nazywa. Ale wyczuwa bicie potężnego serca Nowego Jorku, widzi jego historię i czuje jego moc.
Wywodząca się z rdzennego plemienia Lenape, dyrektorka galerii sztuki okrywa na Bronksie kolejne, osobliwe graffiti, tak piękne i wyraziste, że gotowa jest przysiąc, że woła do niej swoim własnym głosem.
Jest ich więcej.
Każde miasto ma swoją ciemną stronę, każde ma duszę... A Nowy Jork? On ma tych dusz aż sześć."


 

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*