"Pokonaj swoje lęki i odzyskaj spokój" - Dr Ellen Vora

 

Ta książka to prawdziwa skarbnica wiedzy! Autorka, która na co dzień jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem, przedstawia nam wiele ważnych problemów, z którymi każdy z nas na pewnym etapie swojego życia na pewno będzie się zmagał.


Dr Ellen Vora, jak już po pierwszych stronach tej publikacji zobaczymy, podchodzi do naszego ciała holistycznie. Widzimy co się, z czym łączy, co na siebie wpływa i szybko zrozumiemy, że nasz organizm to zbiór połączeń i zależnych. Tutaj, żeby grało i było dobrze, wszystko musi działać odpowiednio! Dowiemy się, skąd bierze się panika oraz lęki, jak możemy je niwelować i sobie z nimi radzić. Oczywiście nie ma tutaj złotej rady i każdy z nas powinien znaleźć w swoim organizmie bodźce, które nas stresują lub które mają na nas zły wpływ. Może to być na przykład za krótki sen lub zła dieta. Bardzo podoba mi się to, że jest to książka napisana przez lekarza! Mamy tutaj medyczne podejście do problemu, które jest wyjaśnione w przystępny i lekki sposób.


Książka ma bardzo, bardzo dużo wartościowej i mądrej treści. Wszystko poparte jest prawdziwymi przykładami, faktami oraz doświadczeniem autorki. Z całego serca polecam!


OPIS:

"Słuchaj siebie i swojego ciała, osiągnij równowagę umysłu i spokój ducha.

Czym jest lęk? Skąd się bierze? Jakie są fizjologiczne i psychiczne przyczyny lęku?

Dr Ellen Vora wyjaśnia, co łączy mózg, jelita i stany zapalne, oraz dlaczego sen i resetowanie w naturze są tak ważne. Ujawnia burzliwy romans alkoholu i lęków, i podpowiada, co jeść dla zdrowia psychicznego oraz jak leczyć nerwicę lękową poprzez rekalibrację układu odpornościowego. Zdradza, że siedzenie to nowe palenie, a ćwiczenia to nowy xanax.

Podpowiada ćwiczenia świadomości chwili obecnej, medytacje oraz jak naprawdę powiedzieć „nie”, jak żyć z wysoką wrażliwością i dlaczego warto unikać pracoholizmu oraz wypalenia zawodowego. Pokazuje, że warto nauczyć się „odpuszczania” i rezygnacji z kontroli nad rzeczami, które od nas nie zależą. A to wszystko po to, aby poprawić jakość życia i znaleźć właściwą drogę ku uzdrowieniu i zrównoważonemu życiu."


Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*