"Becoming" - Michelle Obama


W ten najbardziej kobiecy dzień przybiegam do Was z recenzją wspaniałej biografii Michelle Obamy! Książką którą dosłownie się delektowałam i spędziłam z nią mnóstwo pięknych poranków z kawą i pachnącymi kwiatami obok. Nie brałam jej ze sobą, nie woziłam jej w torbie, nie zabierałam jej do pracy. Najlepiej czytało mi się ją w łóżku z kubkiem w ręku. 
Biografia podzielona jest na trzy główne działy i mamy tutaj dzieciństwo, wspólną historią oraz większą historię. Przez tą biografię dosłownie się płynie i ciężko się od niej oderwać. Poznajemy kompletnie zwyczajną kobietę, na początku jeszcze dziecko, które dorasta w kraju, gdzie widoczne są podziały ze względu na kolor skóry. Widzimy z czym muszą się zmagać Afroamerykanie i z jakimi problemami się to wiąże. Widzimy w jakim domu się wychowała, widzimy jak wiele wniosła do jej życia kochająca rodzina i widzimy jak ważna była dla niej edukacja i samorozwój. Co najważniejsze, widzimy jak budowała się i powstawała postać Pierwszej Damy, która kochana jest przez wielu amerykanów! Która potrafiła zjednać, która była pełna charyzmy i która była troskliwa i wrażliwa. Widzimy ich miłość, problemy i zmartwienia! Książka pokazuje, że tak naprawdę każdy z nas może wiele osiągnąć, że nie liczy się pochodzenie i to jak bogaty jesteś. Czasami naprawdę wystarczy to, jakim człowiekiem jesteś i ile sam potrafisz z siebie ofiarować innym. 
Biografia pokazuje siłę, determinację i ogrom miłości. Jest piękna! Poza samym życiorysem niesie nam wiele ważnych przesłań i uważam, że każdy z nas powinien po nią sięgnąć! Udowadnia, że nie ma niemożliwego! ☺️ Może ktoś z Was ją już czytał? Komentarze

  1. Niezbyt często sięgam po biografie, ale ta naprawdę mnie zainteresowała i z ciekawością po nią sięgnę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Niezbyt często sięgam po biografie, ale ta naprawdę mnie zainteresowała i z ciekawością po nią sięgnę. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*