"Kompas dietetyczny" - Bas Kast


To zdecydowanie nie jest kolejna książka, która daje Wam magiczne, dietetyczne przepisy, które mają sprawić, że nagle staniecie się piękni i szczupli. To książka, która UCZY Was zdrowego stylu życia, uczy Was diety i odpowiedniego żywienia. Która nie narzuca, nie każde i nie zmusza. Taka, która pokaże Wam wszystkie za i przeciw i powie, co dla Was samych będzie najlepsze. Jest to prawdziwa encyklopedia zdrowego żywienia! 

Sam autor przez lata gromadził notatki i badania, które pokazują nam i uczą nas, jak dożyć długowieczności! Wszystko poparte bibliografią, danymi, pewne, sprawdzone i naukowe. Nie ma żadnego gdybania, przypuszczania, są tylko prawdziwe i mądre fakty! 

Zapewne każdy z nas miał kiedyś chwile słabości. Gorzej się czuł, nie miał dla siebie czasu i zapominał o swoim zdrowiu. Czasami bliską nam osobę wysyłamy z byle czym do lekarza, a czy sami robimy to samo? Książka dla każdego z nas. Napisana przystępnym językiem, tak jakbyście rozmawiali z przyjacielem! 
Mamy pokazany wpływ wszystkich składników odżywczych na nasze ciało. Wiemy co robi dieta low-carb, a co low-fat. Obliczycie swój poziom śródziemnomorskości, sprawdzicie na ile zdrowo jecie i co powinniście zmienić. 

Kocham autora za to, że nie narzuca! Że zgodnie twierdzi, że każda dieta tak naprawdę jest dobra, ale powinna być dobrana INDYWIDUALNIE! Tutaj zobaczycie jak to zrobić. Jesteście na diecie od roku i tyjecie? A pomyśleliście, że nie jest ona zgodna z Waszym ciałem. Pamiętajcie, coś co sprawdza się u Waszej przyjaciółki może być dla Was złe i szkodliwe. I mówię to ja! Osoba, która obcięła prawie w 100% węgle i żyje zdrowo, szczupło i ma milion energii! A wszyscy dookoła wmawiali mi, że życie bez węgli to zło- no chyba nie dla mnie! ;)

Komentarze

  1. Zgadzam się z tym, że każda dieta powinna być dobrana indywidualnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Każdy na inny organizm i nikt za nas nie wie jak on funkcjonuje. Trzeba ze wszystkim podejść indywidualnie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jeśli dieta nie jest dobrana indywidualnie, może przynieść więcej krzywdy, niż pożytku.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*