"Bezwład" - Grzegorz KaplaKsiążkę szybko i dobrze mi się czytało, ale spodziewałam się po niej odrobinę więcej. Podobało mi się zastosowanie w książce przeplatania przeszłości z teraźniejszością. Takie książki mają swój dynamizm. Tutaj główną bohaterką i policjantką jest Olga. Jej postać bardzo mi się podobała i była świetnie zbudowana. Jednocześnie mamy rozwiązywane dwie sprawy, teraźniejszość zdecydowanie wciągnęła mnie o wiele bardziej! Zabrakło mi w niej mocniejszej intrygi i miałam momenty, kiedy wszystko było za mocno i za bardzo przeciągane. Książkę zdecydowanie można by było o kilkanaście stron skrócić i na pewno nie straciłaby na tym. 
Podobał mi się jednak styl pisania autora i chętnie sięgnę po jego kolejne książki.

Zostawiam Wam również opis książki! 

"Kiedy patrzysz w oczy komuś na śmierć i życie, liczy się tylko to, czy trafisz w serce. 

Wigilijny wieczór. Z zamiast śniegu tylko ten wieczny, polski, obrzydliwy smutek: wiatr, deszcz i ślady w marznącym błocie. Dziewczyna ma na sobie drogą wieczorową sukienkę i buty, którymi nie zdążyła się nacieszyć. Ma podcięte żyły i złamane serce.

Kto jej to zrobił, spróbuje odkryć policjantka z Komendy Stołecznej Policji, Serbia, dziewczyna z prowincji, która musi udowodnić, że poradzi sobie w męskim świecie, okiełzna własną samotność, zapomni o tych, którzy odeszli i zacznie od nowa. Ale czy w tym mieście są jeszcze mężczyźni, którym można zaufać? Czy ten, z którym zasypiasz naprawdę jest tym, za kogo się podaje? Pomoże ci rozwikłać tajemnicę sprzed lat, która poprowadzi pośród cieni i krzyży? Czy w drodze między Izraelem, Polską i Rosją jesteś partnerem, czy tylko przynętą?

Tymczasem w Warszawie karnawał: pod Sejmem protest opozycji, na Krakowskim Przedmieściu smoleńska demonstracja. Kilku nieznanych sprawców robi porządek w polityce nie bacząc na to, ile krwi trzeba przelać, ale przecież nic nie smakuje tak dobrze jak zemsta.

Może tylko wódka wypita z kimś, kogo kochasz."Komentarze

  1. Myślę, że byłaby to dobra książka dla mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja uwielbiam tę serię. Przeczytałam obie części i bardzo mi się podobały. Właśnie za te dwie perspektywy - współczesną i historyczną. Podobno w tym roku ma się ukazać kolejna, więc czekam. Bardzo się przywiązałam do Olgi i Szymona i trzymam kciuki, żeby im się udało.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*