"Charles Bukowski- Wspomnienia Scarlet" - Pamela "Cupcakes" WoodJuż nie raz wspominałam Wam, że rzadko zdarza mi się sięgać po biografię, ale są takie, które zdecydowanie TRZEBA przeczytać. Dla mnie jest to właśnie jedna z nich.
Dwa lata z życia Charlesa Bukowskiego u boku Pameli, to właśnie z jej perspektywy zobaczymy jak wszystko wyglądało i jak było naprawdę.
Książka napisana prostym, ale dzięki temu bardzo przystępnym językiem.
Zdradza naprawdę bardzo dużo i zdecydowanie wszystko pokazane jest bez zatajania i owijania w bawełnę. Sporo kontrowersyjnych i drastycznych
momentów, które mnie przerażały, ale dzięki temu jeszcze bardziej chciałam wiedzieć, jak zakończy się całość i jak ostatecznie skończyła Pamela. Dużo seksu, alkoholu i narkotyków. We wszystkim ta dwójka, wraz z przyjaciółmi, rodziną i dzieckiem.
Książka pokazuje, jaki naprawdę był Bukowski, jaki miał stosunek do kobiet, jak się zachowywał i jaki był na początkach swojej kariery.
Bardzo kontrowersyjna postać, którą tutaj mamy szansę poznać o wiele lepiej! Podobają mi się analizy i pokazanie jego psychiki. Widzimy również jak wpłynęła na niego ciężka przeszłość oraz dzieciństwo.
Podobały mi się też te małe "smaczki", czyli na przykład jego spotkanie z producentem muzycznym, który był nominowany do Oscara w 1975 roku, czy znajomość z ojcem Leonarda DiCaprio!
Mnie książka pozytywnie zaskoczyła! I co więcej, bardzo zachęciła mnie do sięgnięcia po książki Bukowskiego. Na pierwszy ogień zdecydowanie pójdzie powieść Women, w której wspomina on od Pameli Woods. 

Komentarze

  1. Ja raczej za biografiami nie przepadam, ale może kiedyś to się zmieni. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*