"Wiedźma. Opowieści z Wieloświata" tom 1 - Anna SokalskaOpowieści z Wieloświata zdecydowanie skradły moje serce! Książka myślę, że przypadnie do gustu osobom, które są fanami serii Kwiat Paproci, lub lubią książki z lekko fantastyczno-słowiańskim klimatem! 
Na początek przenosimy się do XIV wieku, gdzie poznajemy Jasną. Uwielbiam jej wypowiedzi oraz archaiczną polszczyznę, jaką się ona posługuje. Następnie już w roku 2016 zjawia się na ziemi i... zdecydowanie musi odnaleźć się w obecnych realiach. W obecnym świecie pomaga jej się odnaleźć Nina, która jest zmorą oraz Dawid, który jest szamanem! Musicie przyznać, że to całkiem ciekawe trio i podczas ich przygód na pewno nie będziecie się nudzili. 
Sporo postaci zarówno tych "normalnych", jak i fantastycznych, poznajemy np. anioła śmierci, chochliki, demony i wiele innych! Naprawdę sporo się tu dzieje i całość szybko się toczy. Podczas czytania tej książki nie ma ani chwili czasu na nudę. 
Jasna ma jednak cel na ziemi. Czy uda się jej pomścić siostrę oraz zrzucić z siebie klątwę, która pozbawiła ją magii? Jak potoczy się historia Dawida i Niny? 
Ja już tupię nóżkami na myśl o kolejnej części opowieści z Wieloświata! 

"Ludzie rodzą się niedoskonali i niedoskonali umierają — powiedział kojąco Szarak. — W tej niedoskonałości Stwórca ukrył piękno. Kwiat z nadszarpniętym płatkiem, pochylony od wiatru pęd, uginający się pod ciężarem czasu konar, czyż nie byłyby mniej piękne, gdyby każdy równy był drugiemu, a przy tym pozbawiony skazy?

"Kim więc jesteś, jeśli nie wiedźmą? — spytał Szarak spokojnie. — Jestem nieboskłonem bez słońca i nocą bez księżyca. Jestem wieczną pustką pozbawioną treści. Jestem domem pasożyta i matką nieszczęścia."Komentarze

 1. Książka książką, ale ten kubek... Kocham motyw sów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka nie dla mnie, ale zdradź proszę, gdzie kupiłaś ten kubek. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prezent ! :) Mam dwa w komplecie i łyżeczki do nich, wszystkich urzekają! :)

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet nie wiedziałam, że wydawnictwo Lira się tak rozwinęło i że skręciło w kierunku fantasy. Niestety to już nie moja bajka.

  Piękny blog , piękne zdjęcia. Dodaję do obserwowanych i zapraszam do mnie

  czytankanadobranoc.blogspot.com

  pozdrawiam
  Karolina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuje za miły komentarz! Na pewno zajrzę! :)))
   Miłego dnia,

   Usuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*