"1984" - George OrwellZaczęłam pisać tę recenzje na @lubimyczytac.pl - rzuciłam okiem na jej ogólną ocenę i tym bardziej się cieszę, że tak mocno jest ona doceniana! Książka ma tam aż 8,5 gwiazdki na 2270 opinii! Brzmi świetnie, prawda?

Tak naprawdę ta antyutopia Orwella została napisana w 1950 roku! W Polsce miała już ona kilka swoich odsłon, a ta jest jej ostatnią. @wydawnictwo_wab lutym postanowiło jeszcze raz przypomnieć nam o tej genialnej publikacji i sprawić, żeby przeczytało ją jeszcze więcej osób. Ja jestem zachwycona, chociaż nie jest to wcale łatwa książka i na pewno nie jest to miła i wesoła lektura, za to jaka wybitna.

Orwell w swojej powieści pokazuje nam, jak wygląda świat, gdy Wielki Brat cały czas na nas patrzy. Dosłownie wszystko jest pod kontrolą, a my cały czas pracujemy jak trybiki w wielkiej maszynie, jaką jest oczywiście Państwo. Mamy ukazaną Partię, która podporządkowuje sobie swój naród i kieruje nim, jak tylko chce. Brzmi znajomo?

Książka pokazuje nam wstrząsającą wizję świata, która niestety, ale w każdym momencie może stać się smutną rzeczywistością! Szczególnie w obecnych czasach i podczas tych wszystkich wydarzeń, które mają teraz miejsce zarówno w Polsce, jak i na świecie czytanie tej książki dodatkowo otwiera nam oczy! Musicie po nią sięgnąć! 

 

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*