"Sen o okapi" - Mariana Leky

 Dzisiaj niedziela, a ja postanowiłam sobie, że w niedziele będą się tutaj pojawiały tylko te najlepsze książki! Takie, które z całego serca chciałabym Wam polecić, powiedzieć, że są genialne i sprawić, żeby sięgnęło po nie jak najwięcej osób. Taką właśnie książką jest "Sen o okapi", który całkowicie skradł moje serce i sprawił, że ta lekka powieść, w której sen przeplata się z rzeczywistością, jest książką, która wpada w moje TOP10 tego roku!


Dodam, że książka dopiero co miała swoją premierę, więc już możecie ja kupić! Jest to piękna, baśniowa powieść, w której autorka przenosi nas do małej malowniczej miejscowości w Niemczech. Spotkamy się tutaj z Luizą, której babcia śni o okapi - ten sen zwiastuje śmierć! Autorka pisze tak barwnie i baśniowo! Tutaj wszystko się między sobą przeplata, zacierają się granice i dotyka ona takich tematów, które dogłębnie nas poruszą. Książka też wnosi spokój - widzimy toczące się życie mieszkańców miasteczka, z którymi ja, bardzo szybko się zżyłam. W książce, jak to w życiu bywa, jest również wiele bólu i smutku i za to tę książkę uwielbiam jeszcze bardziej. Mnóstwo w niej również pięknych cytatów i znaczeń ukrytych między słowami i wierszami. 


Zdecydowanie jest to jedna z piękniejszych książek, jakie miałam przyjemność czytać i na zawsze pozostanie ona w mojej biblioteczce! I dodatkowe oklaski należą ją wydawnictwu Zobaczcie tylko jak pięknie tę powieść ubrali! Okładka jest GENIALNA! Przeczytacie? Mam nadzieję, że tak! 

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*