"Makramy i inne cuda ze sznurka" - Paulina Kmiecik

 


Dzisiaj niedziela, a w niedzielę miały być te książki, które polecam najbardziej. W tamtym tygodniu niestety pokonał mnie czas, ale w tym przybiegam do Was z tą prawdziwą perełką, którą otrzymałam od @znak.com.pl !
Ta książka, to prawdziwa skarbnica wiedzy, którą ja przeczytałam od deski do deski i którą cały czas się zachwycam. Jest to poradnik, który specjalnie dla nas wydała Paulina Kmiecik @makramowysplot i tym samym zdradziła nam wiele tajników powstawania makram! Ta książka pozwoli odnaleźć się Wam w świecie sznurków, które ostatnio są tak popularne i modne. Ja jestem nią zachwycona!
Zacznijmy od tego, że książka ma w sobie wszystko dla osoby początkującej. Autorka zdradziła nam w niej wiele tajników, do których sama na pewno dochodziła przez lata! Wielu z tych informacji nie da się tak po prostu znaleźć w Internecie, tylko samemu, drogą prób i błędów trzeba je poznać. My mamy tutaj wszystko czarno na białym! Dla mnie najbardziej kluczowe i ważne okazały się takie informacje, jak rozpisanie dokładnie rodzajów sznurka, czy przelicznik ile powinniśmy go użyć do danego wzoru! Szukałam tego bardzo długo - tutaj miałam to od razu. Poza podstawowymi informacjami mamy również przykłady prac, które za pomocą tej książki możemy sami stworzyć - ja już wiele z nich zrobiłam! Wszystko jest dokładnie rozpisane i podzielone, co dla osoby początkującej jest bardzo ważne. Sama robiłam między innymi podkładki, kwietniki, makramę, a teraz będę się zabierała za torebkę!
Wiele osób chcąc sięgnąć po tę książkę pyta czy jest to lektura do której się wraca - zdecydowanie tak! Ja mam ją zawsze pod ręką i cieszę się, że autorka postanowiła podzielić się z nami tak dokładnymi "przepisami" na swoje dzieła! Chapeau bas!Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*