"Życie za życie" - Alex Dahl


Książka "Życie za życie" pełna jest emocji, bólu i na pewno jest to jedna z najbardziej emocjonalnych powieści, jakie ostatnio miałam przyjemność przeczytać.

Widzimy tutaj Alison, jej rozpadające się małżeństwo i próby poradzenia sobie ze stratą jedynego dziecka i ukochanej córeczki. W kobiecie pojawia się ziarnko nadziei, gdy jej pasierb oznajmia jej, że według nauki istnieje coś takiego jak pamięć komórkowa i tym samym dawca narządów może zacząć przejawiać cechy biorcy. Amelie oddała komuś swoje serce! Kobieta zaczyna szukać, chce odnaleźć dziecko, które otrzymało ten ważny narząd i chociaż raz go jeszcze usłyszeć! Książka jest napisana z perspektywy dwóch osób. Mamy tutaj punkt widzenia naszej głównej bohaterki oraz Iselin, matki Kai, do której trafiło serce Amelie. Akcja dzieje się naprawdę bardzo powoli i autorka nie wprowadziła tutaj żadnych zawrotnych akcji. Niektórym zdecydowanie wszystko może się dłużyć i wyczekiwać będą zakończenia tej historii. Mimo to jest tutaj tyle emocji, bólu i cierpienia, że czytając ją, to jest dla nas najważniejsze!

Mi bardzo podobała się główna tematyka tego thrilleru i podciągnęłabym go nawet pod mocniejszą powieść obyczajową. Jest to książka pełna emocji! Na pewno każdy z Was czytając ją, mimo wszystko trochę będzie kibicował głównej bohaterce, a jej smutek również Was dotknie.

 

Komentarze

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*