"Później" - Stephen King

 

Tego autora nikomu na pewno przedstawiać nie trzeba! Na lubimy czytać przy jego koncie mamy obecnie aż... 151 książek! Jestem ciekawa ile tak naprawdę ukazało się w Polsce, a ile na świecie oraz na ile języków zostały one przetłumaczone. Każdy z nas chociaż kojarzy postać jaką jest Stephen King, a książka, którą tutaj widzicie, to oczywiście jego najnowsze dzieło! Miała już swoją premierę na początku marca, a ja przeczytałam ją już jakiś czas temu, ale opornie mi ostatnio idzie zbieranie się do recenzji. Do tego przeczytałam ją błyskawicznie! Dwie wieczory i było po 400 stronicowej książce, która wciągnęła mnie od samego początku. 

Oczywiście kategoria jaką tutaj mamy to horror, chociaż powiem Wam szczerze, że nie jest to ten z najstraszniejszych horrorów Kinga. Ja trochę bym ją momentami nawet podciągnęła pod kryminał albo obyczajówkę i jak dla mnie był to jej ogromny plus! W książce nie ma aż tyle fantastyki, ale mamy chłopca, który... widzi dusze osób, które dopiero co zmarły i nie zdążyły jeszcze "przejść" na drugą stronę. Dar, bądź przekleństwo, które on posiada mocno oddziałuje na jego życie i powoli prowadzi do klęski. Jakiej? Tego oczywiście nie mogę Wam zdradzić. Umiejętność czasami mu się przyda, a czasami udowodni, że lepiej jest nie łączyć ze sobą tych dwóch światów. 


Mnie powieść wciągnęła i dobrze mi się ją czytało, chociaż nie jest to jakiś najmocniejszy horror autora. Ja oceniłabym ja na takie 7/10! 

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*