"Utraceni" - Marcel Moss


Książka, którą widzicie na zdjęciu ostatnio zalała Instagram i wcale się temu nie dziwie! Jest to pierwsza część nowej serii ECHO, którą przygotował dla nas autor . Thriller, który tutaj widzicie porusza bardzo ważną tematykę, jaką są zaginięcia ludzi. Bardzo podobało mi się to, że poszczególne części tej książki przeplatane były faktami na temat zaginięć w Polsce. Dzięki temu, możemy się dużo dowiedzieć, jak to jest naprawdę. Tak naprawdę nagłaśniane są poszczególne sprawy, o których usłyszymy pewnie, gdzieś w wiadomościach, czy przeczytamy w Internecie, a w rodzinach takich dramatów jest o wiele, wiele więcej! 

W tej książce będziemy prowadzili sprawę zaginięcia razem z Ignacym, który prowadzi własną agencję detektywistyczną, w której poszukuje się osób zaginionych oraz z Sandrą. Kobieta sama przed cztery laty przeżyła tragedię, która dotknęła jej rodzinę. Za wszelką cenę chce znaleźć swoją siostrę Lenę, która została porwana oraz sprawić, aby jej matka jeszcze raz zobaczyła swoje ukochane dziecko. Kobieta obwinia się za zaginięcie Leny, ponieważ prowadziła wtedy dla gazety ważne śledztwo i uważa, że to właśnie przez nie jej rodzinę dotknęła ta tragedia. Obecnie w Polsce mają miejsce ważne wydarzenia, mamy strajk kobiet, mamy przemarsze nacjonalistów i ... ginie kolejna osoba. Czy te dwie sprawy mają wspólny punkt zaczepienia? Kto porwał Ziemowita- syna pewnego biznesmena? 

Książka od początku do końca trzyma w napięciu, bohaterowie są wyraziści i dobrze wykreowani, a całość czyta się błyskawicznie. Do tego autor tak kończy ten thriller, że już nie możemy doczekać się jego kolejnej części i mam ogromną nadzieję, że będzie to szybko!  Tutaj nie uzyskamy odpowiedzi na większość postawionych przed nami pytań - czuje, że to tylko przedsmak tego co przygotował dla nas autor! 


 

Komentarze

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*