"Kolekcjoner" - Daniel Silva"Kolekcjoner" Daniela Silvy to zaskakujący i wciągający thriller, który przenosi czytelnika w świat szpiegowskich intryg, dzieł sztuki i polityki. Autor w mistrzowski sposób łączy elementy sztuki, historii oraz geopolityki, tworząc naprawdę fascynujący kolaż literacki.

Akcja rozgrywa się w malowniczym otoczeniu Amalfi, gdzie po brutalnym morderstwie południowoafrykańskiego armatora odkrywane są tajemnicze skarby, związane z zaginionym obrazem Johanness'a Vermeera. Generał Ferrari, dowódca Brygady Sztuki, zwraca się o pomoc do legendarnego szpiega i konserwatora sztuki, Gabriela Allona. Prośba ta stawia go w obliczu niebezpiecznej misji odnalezienia skradzionego "Koncertu" Vermeera, który teraz stanowi kluczowy element wielomiliardowego nielegalnego interesu.

Silva zaskakuje czytelnika dynamiczną akcją, przenosząc go z urokliwych kanałów Wenecji po wietrzne wybrzeże Danii, aż po centralę CIA w Langley i Rosję. Bohaterowie, w tym Gabriel Allon, odznaczają się głębokimi charakterami, a ich relacje i decyzje pozostawiają czytelnika w nieustannym napięciu.
 "Kolekcjoner" nie tylko dostarcza pełnego zwrotów akcji thrillera, ale również rzuca światło na kulisy polityki światowej, wplatając w fabułę aktualne wydarzenia i problematykę. Daniel Silva, wielokrotnie nagradzany autor, potwierdza swoje umiejętności w kreowaniu porywających historii, które poruszają zarówno emocjonalnie, jak i intelektualnie.

"Kolekcjoner" to powieść, która z pewnością przypadnie do gustu fanom thrillerów szpiegowskich, a także miłośnikom sztuki, którzy docenią subtelne połączenie tajemnicy z fascynującym światem dzieł. Daniel Silva, poprzez swój niepowtarzalny styl, wciąga czytelnika w intrygujący świat szpiegostwa, kunsztownie go rozrywając między emocjonalnymi zwrotami akcji a refleksją nad skomplikowanymi motywacjami bohaterów.
OPIS OD WYDAWCY 

W Amalfi, w willi zamordowanego południowoafrykańskiego armatora, carabinieri odkryli tajny skarbiec zawierający ramę i blejtram o wymiarach odpowiadających wielkością najcenniejszemu z zaginionych obrazów na świecie. Generał Ferrari, dowódca Brygady Sztuki, zwraca się do legendarnego szpiega i konserwatora sztuki Gabriela Allona z prośbą o dyskretne odszukanie obrazu, dopóki trop jest ciepły.
Chodzi o „Koncert” Johannesa Vermeera skradziony w 1990 roku z bostońskiego muzeum. Przy pomocy niezwykłego sprzymierzeńca – pięknej duńskiej hakerki i złodziejki – Gabriel szybko ustala, że obraz zmienił właściciela w ramach wielomiliardowego nielegalnego interesu. I że za sprawą stoi człowiek o kryptonimie Kolekcjoner, magnat naftowy blisko powiązany z najwyższymi kręgami władzy w Rosji.
Zaginione arcydzieło stanowi fundament spisku, którego powodzenie pogrążyłoby świat w konflikcie o katastrofalnych skutkach. Aby go udaremnić, Gabriel musi wykonać śmiały krok, wiedząc, że na szali znajduje się życie milionów ludzi.
Pełen zwrotów akcji i niezapomnianych postaci „Kolekcjoner” szybko przenosi nas z uroczych kanałów Wenecji na wietrzne wybrzeże północnej Danii, do centrali CIA w Langley i wreszcie do Rosji, gdzie pasjonujący finał jest równie aktualny jak bieżące nagłówki gazet.
DANIEL SILVA – wielokrotnie nagradzany autor bestsellerów „New York Timesa”, ma w dorobku ponad 20 tytułów, m.in. „Zakon”, „Wiolonczelistkę” i „Portret nieznanej kobiety”. Sławę przyniosła mu długa seria thrillerów o szpiegu i konserwatorze sztuki Gabrielu Allonie. Książki Silvy stały się bestsellerami na całym świecie i zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Mieszka na Florydzie z żoną, dziennikarką telewizyjną Jamie Gangel, oraz dziećmi, bliźniakami Lily i Nicholasem.


 

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*