"Toksyczne relacje" - Bernardo Stamateas


 Książka poświęcona toksycznym relacjom autorstwa niezwykle kompetentnego Bernardo Stamateasa ukierunkowana jest na problem przemocy emocjonalnej, słownej, a także innych form psychicznych nadużyć, które zaczynają narastać w różnych obszarach naszego życia. Autor wskazuje, że coraz agresywniejsze traktowanie siebie i innych staje się coraz bardziej powszechne, co wymaga skutecznych działań.

Stamateas zwraca uwagę na potrzebę innego wyrażania frustracji, gniewu i impulsywności, wynikających często z nierozwiązanych problemów emocjonalnych, aby unikać szkodzenia innym. Książka proponuje konkretne narzędzia, takie jak treningi asertywności, stosowane z powodzeniem na całym świecie, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z toksycznymi relacjami. POLECAM!

OPIS OD WYDAWCY 

Przemoc emocjonalna i słowna, agresja, tortury psychiczne, manipulacja emocjonalna… Nadużycia występują we wszystkich obszarach naszego życia, a ich skala narasta, co sprawia, że coraz bardziej agresywnie i impulsywnie traktujemy siebie i innych. W związku z tym ważne jest, abyśmy wszyscy nauczyli się inaczej wyrażać swoje frustracje, gniew i impulsywność, które mogą wynikać z nierozwiązanych problemów emocjonalnych, by nie ranić innych.

Choć samo czytanie książek nie rozwiązuje problemów związanych ze złym traktowaniem, warto w fachowej literaturze poszukać profesjonalnej pomocy. Istnieją bowiem narzędzia, które mogą nam pomóc w rozwiązaniu tego problemu, takie jak opisywane w niniejszej publikacji treningi asertywności, które są z powodzeniem stosowane na całym świecie.

Przez rozmowę i wyrażanie empatii jesteśmy w stanie uzdrowić nasze relacje z innymi z samym sobą. Ludzie, którzy potrafią okazać empatię i odpowiednio odnosić się do świata, są bliżej realizacji swoich marzeń. Zostań jednym z nich.

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*