"Rany emocjonalne" - Bernardo Stamateas

 


Książka Bernardo Stamateasa, to niezwykle mądra i poruszająca podróż w głąb ludzkiego wnętrza, ukierunkowana na przekształcanie trudnych chwil z przeszłości w cenne lekcje życia. Autor prowadzi czytelnika przez proces samopoznania, pomagając zrozumieć, w jaki sposób nasze doświadczenia wpływają na nasze obecne emocje i zachowania.

Książka koncentruje się na powszechnych trudnościach, takich jak rozstania, choroby, śmierć bliskich czy przejścia przez traumatyczne sytuacje. Autor stawia pytania, które dotykają głęboko ukrytych uczuć! Każdy z nas czasami ma w swoim życiu ciężki okres i wtedy właśnie warto jest sięgnąć po tę książkę. Wartościowa i mądra. Polecam!

"Wszyscy mamy za sobą trudne chwile – rozstanie, chorobę, śmierć kogoś z bliskich, byliśmy nękani, wykorzystywani czy poniżani. Bywa, że w konsekwencji zmagamy się z atakami paniki, cierpimy na fobie, trawi nas zazdrość albo przepełnia chroniczny smutek. Nie możemy zmienić przeszłości, ale możemy ją przekształcić w cenne doświadczenie dla naszej teraźniejszości. • Dlaczego zawsze czuję się gorszy? • Jak wybaczyć? • Dlaczego czuję smutek, skoro mam wszystko? • Jestem swoim najsurowszym krytykiem. Dlaczego? • Co zrobić, żeby nie żyć wspomnieniami? Naucz się wyciągać lekcje z przeszłości. Zamień bolesne wspomnienia w dar pomocy innym, przekuj rozpamiętywane krytyczne słowa w wewnętrzną afirmację, przekształć zazdrość w poczucie własnej wartości, wynieś z błędów i porażek naukę na przyszłość. Właśnie nadeszła chwila, żeby uleczyć nasze dzisiaj i pójść w stronę lepszego jutra."


Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*