"Po tamtej nocy" - Karin Slaughter

 Autorka, Karin Slaughter, w mistrzowski sposób snuje historię Sary Linton, lekarki, której życie legło w gruzach po traumatycznym wydarzeniu sprzed piętnastu lat. Slaughter wplata w swoją narrację elementy psychologiczne, medyczne i kryminalne, tworząc zgrabne połączenie, które trzyma czytelnika w napięciu do ostatniej strony.

Główna bohaterka, Sara Linton, to postać, którą od razu polubiłam i mocno jej kibicowałam. Jej transformacja przez lata jest poruszająca, a czytelnik śledzi jej walkę z demonami przeszłości z zapartym tchem. Wątek kryminalny, wplątany w historię, dodaje tej powieści dynamiki i tajemniczości, sprawiając, że trudno oderwać się od lektury.

Jeden z najmocniejszych punktów tej książki to zdolność autorki do budowania napięcia i zaskakiwania czytelnika. Slaughter zaskakuje zwrotami akcji, które trzymają w niepewności i skłaniają do ciągłego zgadywania, co wydarzy się dalej. Narracja jest intensywna, momentami trzymająca za gardło, co sprawia, że "Po tamtej nocy" to lektura nie tylko wciągająca, ale również emocjonalnie angażująca. Dodatkowo, warto podkreślić, że autorka wnikliwie zajmuje się problematyką przemocy i traumy, ukazując jej różne oblicza i wpływ na życie ofiar. Jednocześnie, poprzez postacie, ukazuje siłę i determinację kobiet, które potrafią się podnieść po najtrudniejszych chwilach.

Podsumowując, "Po tamtej nocy" to książka, która zrobiła na mnie duże wrażenie i z radością sięgnęłabym po inne książki autorki. Polecam tę powieść każdemu, kto szuka emocjonującej, poruszającej historii!


OPIS OD WYDAWCY

Imprezowy wieczór sprzed piętnastu lat zakończył się brutalną napaścią, po której życie Sary Linton legło w gruzach.

Przez prawie dwie dekady Sara budowała swój świat od nowa. Jako odnoszącej sukcesy lekarce,

zaręczonej z ukochanym mężczyzną, wydawało się jej, że ostatecznie pozostawiła przeszłość za sobą.

Aż pewnej nocy podczas ostrego dyżuru poznała poturbowaną młodą kobietę, której obrażenia okazały się zdumiewająco podobne do jej własnych sprzed wielu lat. Jedna potworna noc odmieniła także życie Dani Cooper, a Sara uświadomiła sobie, że nie udało się jej pogrzebać przeszłości raz na zawsze.


 

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*