"Węzły mentalne" - Bernardo StamateasKsiążka "Węzły mentalne" autorstwa Bernardo Stamateasa to fascynująca podróż w głąb naszego umysłu, gdzie autor zgrabnie analizuje trzydzieści najczęstszych węzłów, z jakimi borykamy się w trakcie życia. Ja nie miałam o nich pojęcia! Stanowią one swoiste blokady, ograniczenia czy też myśli, które utrudniają nam postęp, przynosząc ból, cierpienie i powstrzymując przed pełnią życia.


Ta książka, to jedna z najciekawszych książek z kategorii samorozwój, jaką ostatnio czytałam. Miałam wrażenie, że autor dosłownie "siedzi" w mojej głowie i zwraca się bezpośrednio do mnie! Ciekawe poglądy, wartościowe i konkretne przykłady. Polecam!


Nasz umysł pracuje 24 godziny na dobę, nieustannie myślimy. Jakość myśli decyduje o jakości naszego życia. Nie możemy wyjść poza myśli, które mamy. Wiele z nich to ślepe uliczki, idee, przekonania, które przynoszą ból, cierpienie, ograniczenia. Dręczą nas i nie pozwalają nam ruszyć naprzód.
Przykłady? Czuję w sobie gniew. Nie mam pasji. Czuję się nieszczęśliwy. Żyję w poczuciu winy. Jestem impulsywny. Nie umiem dogadywać się z innymi.
„W tej książce, drogi przyjacielu, przeanalizuję trzydzieści najczęstszych węzłów, które wszyscy mieliśmy, mamy lub będziemy mieć w pewnym momencie naszego życia. Postaram się pokazać, jak myśleć w inny sposób, jak spojrzeć na problem z innej strony – może się okaże, że przestał być problemem. Mam nadzieję, że ta książka pomoże ci zyskać trochę spokoju ducha".
Bernardo Stamateas
Granica tego, co możliwe, jest w twojej głowie. Mogą cię zatrzymać tylko te ściany, które stawiasz sam.


 

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*