"Eva" - Arturo Perez-Reverte


Ta książka tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że o wiele częściej powinnam sięgać po thrillery szpiegowskie. Mimo tego, że jest to druga część, a ja pierwszej nie czytałam, to nie miałam problemu z odnalezieniem się w akcji i w poznaniu bohaterów. 

Przenosimy się do lat `30 w Maroko! I jak taka książka może nie być dobra? Ja już pokochałam ją za sam klimat i atmosferę jaką w niej mamy. Ponad to świetna intryga, akcja i tajemniczy statek wypływający z portu z toną złota na pokładzie. Komu w końcu uda się je zdobyć? Czy kapitan ulegnie pokusie? 

Główny bohater bezwzględny i mściwy. Zdecydowanie nie będzie nikogo oszczędzał w drodze po swój cel. Eva? Chyba jeszcze gorsza! Żałowałam tylko tego, że nie było jej odrobinę więcej w tej książce! Tak naprawdę mimo, że jest tytułową bohaterką i mocno wpływała na postępowanie Lorenza, to jej samej było naprawdę niewiele. I po tej części, chce sięgnąć po pierwszą! Bo już wiem, że odegrało się tam coś ważnego między nimi i chciałabym dokładnie dowiedzieć się co!

Komentarze

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*