"Wyznania przedsiębiorcy pogrzebowego" - Caleb Wilde


Książka, której już sam tytuł może nas przerażać. Ja wiedziałam, że muszę po nią sięgnąć i sprawdzić co skrywa ona w swoim wnętrzu! 
Jak od razu można się domyślić jest to książka napisana przez przedsiębiorce pogrzebowego. Caleb Wilde mieszka w Stanach i zdecydowanie ten zawód był wpisany w jego życie. Zarówno rodzina jego mamy, jak i taty od lat prowadzi swój własny zakład pogrzebowy. Od małego był blisko, śmierć w jego domu, to było coś zupełnie normalnego i dzięki temu potrafi śmiało i odważnie podejść do tematu, który dla wielu osób może być tabu. 
Książka pełna jest jego osobistych przemyśleń i refleksji na temat życia oraz śmierci. Pokazuje to nam na wielu konkretnych przykładach i osobach. Uczy nas jak powinniśmy się z nią obyć, reagować na nią i co najważniejsze jak poradzić sobie z ogarniającą nas żałobą. 
Macie tutaj ukazane jak wygląda dzień z życia przedsiębiorcy pogrzebowego, z czym się on zmaga, jednak to nie to jest na pierwszym planie. Ja liczyłam, że trochę lepiej zobaczę jak wygląda ten zawód od podszewki, jednak jak widać cel autora był zupełnie inny. Mimo to, dla mnie jest to bardzo wartościowa książka i taka ,która może nas dużo nauczyć i pozwolić spojrzeć na stratę bliskiej osoby trochę inaczej. Przyznam się jednak szczerze, że brakowało mi w niej opisów dokładnych zabiegów jakie wykonuje przedsiębiorca pogrzebowy czy opisu, jak to wszystko wygląda. 

WYDAWNICTWO: Znak
LICZBA STRON: 330
DATA PREMIERY: 13.02.2019

Komentarze

 1. Cenią sobie książki, z których mogę wynieść coś dla siebie, a ta właśnie taka się wydaje, więc na pewno po nią sięgnę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie czytałam książki z takiej perspektywy. Myślę jednak, że warto przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie właśnie ta perspektywa zainteresowała najbardziej ! :)

   Usuń
 3. Może to być ciekawe doświadczenie. Świetny temat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż ciarki przechodzą, chyba jednak nie skusiłabym się na taki tytuł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałam, że ksiażka będzie przerażać, ale jest naprawdę wręcz przeciwnie ! :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*