"Niespodziewanie jasna noc" - Renata Frydrych


Okładka lekka, zwiewna i subtelna, wnętrze mocne, mądre i wyraźne. Najbardziej nieoczywista książka jaką ostatnio miałam przyjemność przeczytać. Pełna sprzeczności, przemyśleń i rozważań. Taka, która na pewno w Waszych myślach pozostanie na dłużej i da Wam do myślenia. 
W książce tak naprawdę bliżej spotykamy się z trzema postaciami, poznajemy życie kompletnie różnych i obcych sobie osób, a mimo to ich w losy w pewnym momencie się splatają... Mamy Kubę, Alice i Harmonia. Każdy z nich ma za sobą ciężka przeszłość i niepewną przyszłość. Książka porusza sporo problemów z jakimi może spotkać się każdy z nas, mamy tutaj rozwód rodziców, kontakty międzyludzkie czy też poważną chorobę. Książka pełna sprzeczności, niedomówień i aluzji. Lawirujemy w niej między krajami i czasem, mimo to nie jest nam ciężko się połapać. Sama jestem zakochana wstawkami z pamiętnika Alice! Są bardzo życiowe i pełne piękny słów, wartych zapamiętania. 

Myślę, że to książka dla osób, które po przeczytaniu lubią się na chwilkę zatrzymać i przemyśleć. Nie otrzymacie tutaj nagłych zwrotów akcji, tajemnicy i zagadki do rozwikłania. Mamy rzeczywistość ujętą w nietypowy i piękny pejzaż!

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*