"Cisza białego miasta" - Eva Garcia Saenz De Urturi


Dwie rzeczy, które kocham ponad wszystko i które nigdy mnie nie zawodzą? Skandynawskie seriale i hiszpańskie kryminały! Uwielbiam ten klimat, te malutkie miasteczka, intrygi, uliczki i nazwy! To słońce, potrawy i charakter. Mogłabym je czytać i czytać! 

Tutaj mam drastyczne zbrodnię, po dwudziestu latach na wolność ma wyjść seryjny morderca. Zabójstwa, które popełnił wstrząsnęły miasteczkiem Vitoria, niestety przeszłość postanowiła wrócić i to zanim oskarżony opuścił więzienie! Do sprawy zostaje powołana para policjantów, inspektor Alaya oraz jego partnerka. On sam niesie za sobą okropną przeszłość po której postanowił zostać profilerem. I to w tej książce bardzo mi się podobało! Jego analizy, czytanie z ruchów ciała, przypuszczenia i odnajdywanie nawet najmniejszych szczegółów. 
Książka przeplatana jest wydarzeniami sprzed kilkudziesięciu lat. Pokazuje nam to jak mocno historia potrafi wpłynąć na bieg obecnych wydarzeń. Momentami, to właśnie ta historia wciągnęła mnie jeszcze mocniej! Miałam ochotę omijać obecne rozdziały, tylko po to, żeby dowiedzieć się co wydarzyło się w latach `70! 

Mamy mnóstwo wątków, przypuszczeń, podejrzanych i kolejne zbrodnie. I już jak byłam pewna, że wiadomo kto co i jak, to znowu BANG! Wszystko zaczyna się od początku! Ja przez te prawie 600 stron nie potrafiłam oderwać się od tej książki. Kolejny plus za włączenie we wszystko historii, kultury, zabytków i obyczajów. Za to najbardziej kocham twórczość Dana Browna i tutaj miałam to w 100%! Jestem oczarowana twórczością autorki i z utęsknieniem czekam na kolejny tom! Mam nadzieję, że będzie co najmniej tak świetny jak i ten!

PREMIERA JUŻ 27 LUTEGO!

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © *Wolne Litery*